seohost
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 27 stycznia 2017 przez użytkownika

Museo Nacional del Prado to jedno z największych muzeów świata, w którym znajdują się m.in. dzieła Goi, Velazqueza oraz dzieła malarstwa flamandzkiego i włoskiego. 

Obecnie z powodu małej ilości miejsca można zobaczyć jedynie 10% wszystkich zbiorów. Muzeum to jest również jednym z najcenniejszych gmachów wybudowanych w stylu neoklasycznym w Hiszpanii. Początkowo stanowił on muzeum przyrodnicze. Muzeum Prado natomiast działa od 1819 roku. 

Chcąc zwiedzać muzeum należy po wejściu do niego wziąć plan pięter i sprawdzić, które wystawy są udostępnione do zwiedzania, a które zamknięte (z powodu remontu). Nie można też wnosić tu żadnych butelek z wodą, ani innych napojów. Chcąc coś tu zjeść, możemy udać się do restauracji, ale ponieważ jest tylko jedna panuje w niej zazwyczaj tłok. 

Zwiedzając muzeum obejrzymy w nim wystawy malarstwa: włoskiego, hiszpańskiego, flamandzkiego, francuskiego, holenderskiego, niemieckiego oraz rzeźby i rysunki. Dzieła mieszczące się tam należą do takich wielkich artystów jak: Goya, El Greco, Velazquez itp.  

...