pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 27 stycznia 2017 przez użytkownika

Walki byków w Madrycie to corrida. Odbywają się ona na najsłynniejszej arenie na świecie - Plaza de Toros Monumental de Las Ventas, gdzie zjeżdżają się turyści z całego Madrytu i nie tylko, po to by zobaczyć najwspanialsze spektakle tego okrutnego sportu, taniec męstwa i krwi oraz walkę na śmierć i życie. 

Arenę tę wybudowano dla 25 000 widzów w 1931 roku. Walczą na niej torreadorzy (człowiek walczący z bykiem) pragną tak walczyć by zostać matadorami, czyli tymi którzy zabijają byki. Arena wali z bykami znajduje się w mieście Lidia i jest ono znane już od czasów rzymskich.

Sezon na Las Ventas zaczyna się w święto patrona Madrytu, czyli w połowie maja i trwa miesiąc. Walki natomiast trwają codziennie, a równolegle do nich trwają różne festyny i festiwale. Chcąc udać się na walkę byków musimy wybrać się na godzinę 18, gdyż o tej porze się one zaczynają. Z reguły wygląda to tak, że trzej matadorzy wraz ze swoimi pomocnikami, odbywają sześć walk z bykami. Zazwyczaj jedna walka trwa około 20 minut. 

...