pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy
W szczególności chodzi mi tu o nerek i jelita. Chcę także wiedzieć czy możemy działać na "jakość" limfy?

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2017 przez użytkownika

JELITA

Jelita zawsze i codzienni muszą być wzmacniane probiotykami, które znajdziemy np. w kiszonej kapuście lub jogurtach. Można też stosować maść winogronową (szczep muskat). Pracę jelit wspomogą również figi, ananasy, gruszki (ale tylko gotowane), mirabelki, nieszpułka zwyczajna, rabarbar, marchew, owies, otręby jęczmienne i pszenne. 

NERKI

Zadaniem nerek jest filtrowanie krwi i wydzielanie związków występujących w prawidłowym moczu. Przepłukująco na nerki mogą działać niektóre herbaty ziołowe np. z nawłoci pospolitej, skrzypu polnego, liści brzozy, a także liści i korzeni pokrzywy. Można zaopatrzyć się też w soki z apteki, które są świeżo wyciskane z roślin m.in. z pokrzywy czy brzozy. Takie soki działają wspomagająco. Nerki można też wzmocnić jedząc żurawinę, karczochy, kalarepę, kukurydzę, pasternak, skorzonerę, melony, brzoskwinie, jeżyny, ryby i ryż. 

LIMFA

Limfa jest płynem znajdującym się w naczyniach limfatycznych i służy do nawilżania komórek i tkanek, a także do transportu limfocytów, czyli ciał odpornościowych. Wspomóc ją mogą np. codzienne ćwiczenia fizyczne, ale również kąpiel na siedząco w soli (500 g soli morskiej lub kamiennej wsypuje się do wanny i zalewa gorącą wodą. Woda z solą ma sięgać do pasa). Ciało po około 5 minutach zaczyna się pocić, ale brak potów jest oznaką zablokowania układu limfatycznego. Dlatego też jeśli się nie pocimy takie kąpiele należy powtarzać codziennie, aż do pojawienia się potów. Po kąpieli ciepło się ubieramy i wchodzimy do łóżka, by nie wyziębić ciała. Ostatnia rzeczą jaka może pomóc na pobudzenie pracy limfy jest picie wody. Na każdy kg ciała 30 ml wody, czyli ważąc 60 kg pijemy 1,8 litra wody. 

...