seohost
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 25 stycznia 2017 przez użytkownika

Wiadomo jak ważne jest to, by każdego dnia czuć się dobrze i mieć moc energii do działania. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie zawsze tak, a już znacznie częściej jest tak, że nie mamy ochoty nawet na to, żeby wstać z łóżka, o reszcie dnia nie wspominając. Wystarczy natomiast zastosować się do kilku ważnych zasad.

1. Codziennie rano pij letnią wodę z cytryną, która pobudzi metabolizm i przyspieszy jego działanie.

2. Pogimnastykuj się choć parę minut, a na pewno będziesz czuł się lekko i lepiej przez cały dzień.

3. Pamiętaj o śniadaniu. To najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia.

4. Jeśli lubisz kawę to pij ją do śniadania. To ona dodatkowo pobudzi Cię i doda energii, ale pamiętaj by nie pić jej zamiast śniadania!

5. Spożywaj zbilansowane posiłki, jedząc mniej za to częściej. Podczas jedzenia wolno i dokładnie przeżuwaj małe kęsy dania, ponieważ im bardziej rozdrobniony pokarm trafi do naszego organizmu, tym szybciej go strawimy. 

6. Nie głódź się, ponieważ wtedy organizm próbuje się ratować magazynując jedzenie na zapas i tworząc ... tkankę tłuszczową.

7. Pamiętaj o codziennej dawce ruchu, jaką może być chociażby 30 minutowy spacer. Aktywność fizyczna pobudzi ciało i ducha, zwiększy się wydzielanie hormonów szczęścia oraz polepszy przemiana materii. Dodatkowo dawka świeżego powietrza i słońca doda energii i poprawi nastrój.

8. Nie zapominaj o wodzie, najlepiej tej średniozmineralizowanej. Ilość wody potrzebnej codziennie dla naszego organizmu, oblicza się mnożąc 30 ml wody na 1 kg masy naszego ciała, czyli np. 30 ml x 50 kg = 1,5 litra wody dziennie. 

9. Dobrze się wysypiaj, gdyż regenerujący, nieprzerywany sen działa na nas zbawiennie.

10. Kupuj zdrowe produkty, najlepiej te naturalne i wysokiej jakości. 

...