seohost
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w Gry przez użytkownika

outside sounds gra

1 odpowiedź

odpowiedź 22 stycznia 2017 przez użytkownika

Gra "Outside sounds", czyli po polsku "Dźwięki wokół nas" jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4+, ale myślę, że i młodsze dzieci (2-3-latki) będą wiedziały o co w niej chodzi, ja im się to dobrze wytłumaczy i często będzie w nią grało. Choć napisy na opakowaniu, kartach i płycie są po angielsku, to wewnątrz znajduje się polska instrukcja. W grę może grać od 1 do 12 dzieci. 

Celem gry są ćwiczenia słuchowe, które rozwijają wrażliwość słuchową, a także pamięć i umiejętności rozróżniania dźwięków. Dziecko słucha dźwięków puszczanych z magnetofonu, identyfikuje je, zapamiętuje, a następnie dopasowuje je do odpowiedniego obrazka. Dziecko następnie nazywa to co widzi na obrazku, tworząc i poznając nowe słowa. 

Przed rozpoczęciem gry należy zapoznać dzieci z zasadami oraz z tym, aby swoją uwagę próbowało skupić na rozpoznawaniu dźwięków, które będzie słyszał. Najlepiej puścić wszystkie dźwięki kolejno, a potem je nazywać. Dopiero, gdy dziecko zaznajomi się ze wszystkimi dźwiękami, należy rozdać karty. Jeżeli w trakcie gry dziecko poprawnie odgadnie dźwięk, zakrywa ilustrację żetonem. dzieci starsze mogą prowadzić grę samodzielnie. 

zawartość gry dźwięki wokół nas

zasady gry dźwięki wokół nas

Producent: Key Education

Skład gry:

- płyta CD z 36 dźwiękami,

- 12 kart,

- 40 żetonów,

- instrukcja.

...