pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 2 lutego 2017 przez użytkownika

Atopowe zapalenie skóry najczęściej objawia się suchością i podrażnieniem. Najczęściej pojawia się ona u osób mieszkających w dużych, zanieczyszczonych miastach. Trzeba też wiedzieć, że atopowe zapalenie skóry zwiększa się wraz z wiekiem i częściej występuje u kobiet. Przyczynami takiego stanu rzeczy są najczęściej: alergeny, składniki pokarmów, detergenty, stres, pot, bezsenność, zanieczyszczenie powietrza, klimat i dym papierosowy. 

Trzeba wiedzieć, że jeśli chorujesz na atopowe zapalnie skóry to nie zarazisz tym innych. Atopowość to choroba przewlekła, w której skóra jest podrażniona i swędzi. Może ona przebiegać w fazie:

a) aktywnej, to forma zaostrzona, gdzie skóra jest mocno zaczerwieniona i podrażniona, ma nierówną powierzchnię i się łuszczy. Czasem może występować opuchlizna, a skóra może nawet krwawić,

b) nieaktywnej, to forma uśpienia lub remisji, gdzie skóra jest lekko szorstka i podrażniona z pojedynczymi pęknięciami. 

Atopowe zapalenie skóry występuje zazwyczaj na głowie, czole, oczach, uszach, w zagięciach łokci i kolan. Prócz tego występuje łamliwość włosów i paznokci. Atopowej skórze można jednak spróbować zaradzić stosując preparaty bogate w składniki natłuszczające i nawilżające, czyli emolienty. Nie ma znaczenia w jakiej formie ich użyjesz, możesz stosować kremy, olejki, mleczka, emulsje, balsamy. 

...