seohost
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy
Wszędzie spotykam się z tym terminem, a zwłaszcza w Internecie. Co on dokładnie oznacza, skąd pochodzi?

11 odpowiedzi

odpowiedź 16 stycznia 2017 przez użytkownika

Lifehack to różne sposoby, patenty na ułatwianie sobie codziennych czynności. Oryginalna definicja odnosi się do skryptów filtrujących i analizujących dane z e-maili i RSS. definicja te obecnie bardzo się rozszerzyła i dziś termin ten jest przypisywany każdemu działaniu przyspieszającemu lub rozwiązującemu dany problem. Termin lifehack wymyślił Danny O'Brien. 

Poniżej w komentarzach będą zamieszczane różne lifehacki używane w codzienności i pomagające nam w różnych rozwiązaniach. Jeśli i Wy macie swoje lifehacki to podzielcie nimi z nami koniecznie. 

komentarz 27 lutego 2017 przez użytkownika

Jak zrobić podstawkę do jajka? 

Jednym z lifechacków jest wykorzystanie kieliszka jako podstawka do jajka na twardo lub miękko. 

jajko na twardo w kieliszku

odpowiedź 27 lutego 2017 przez użytkownika

Jak wyczyścić brudny czajnik od zewnątrz? 

Pewnie nie raz męczyliście się z usunięciem zabrudzeń za pomocą druciaka, gąbki z pastą Samą, płynem do mycia naczyń i jeszcze większą gamą chemicznych wynalazków. Ja znalazłam na to jeden banalnie prosty sposób. 

Do jego wyczyszczenia użyłam wyłącznie folii aluminiowej, którą zwinęłam w kulkę. Pomoczyłam trochę wodą i szorowałam. Myślę, że widać różnicę.

Przed

brudny czajnik

Po

czysty czajnik

odpowiedź 27 lutego 2017 przez użytkownika

Jak usunąć ślady po taśmie klejącej ze szkła? 

Problem z usunięciem śladów po taśmie klejącej ze szklanej powierzchni np. ławy? Już nie. Wystarczy użyć zmywacza do paznokci i bawełnianych wacików. Namocz wacik zmywaczem i pocieraj do czasu usunięcia kleju z ławy. Zajmuje to trochę czasu, ale przyznacie, że efekt jest zadowalający. 

brudna szklana ława od kleju z taśmy klejącej

czysta ława jak usunąć klej ze szklanej powierzchni

odpowiedź 17 marca 2017 przez użytkownika

Jak otworzyć paczkę chipsów, by wygodnie z niej jeść?

Jeśli nie masz miski, do której chcesz wsypać chipsy podczas oglądania meczu czy filmu lub po prostu nie chce Ci się później myć miski po chipsach, wypróbuj taki patent.

Lekko natnij frontową stronę paczki i ciągnij powiększając koło. Oryginalna miska do chipsów gotowa.

otwieranie paczki chipsów

miska do chipsów z opakowania

komentarz 18 lipca 2017 przez użytkownika
A jeśli zostaną Ci chipsy w otwartej paczce, to wiadomo stracą swoją chrupkość i zrobią się po prostu niedobre. Wówczas przesyp je na papierowy ręcznik i wstaw na moment do mikrofali. Wilgoć zostanie wchłonięta przez ręcznik, a chipsy nadal będą chrupiące.
odpowiedź 16 stycznia 2018 przez użytkownika

Jak zaznaczyć koniec taśmy klejącej? 

Teraz coś dla osób, które często używają taśmy klejącej. Jeśli należycie do takich osób, ale nie macie specjalnego aplikatora do taśmy, na której jest ona zawieszona, takiego z ząbkami, to mam dla Was idealny sposób. Ja stosuję go zarówno do małej taśmy biurowej, jak i do szerokiej taśmy pakowej. 

Gdzieś w internecie ktoś polecał pomysł, by na koniec taśmy zaczepić wykałaczkę i wtedy wiadomo, gdzie jest jej koniec/początek. Ja wymyśliłam jeszcze prostszy sposób na zaznaczanie końca taśmy, a mianowicie jak już taśma nie jest mi potrzebna, to zaklejam jej koniec tak, by jeden róg nieco wystawał znad szerokości taśmy i już. wtedy bardzo łatwo jest znaleźć jej początek. 

zaznaczanie taśmy klejącej

odpowiedź 15 lutego 2019 przez użytkownika

Jak przechowywać leki, które bierzemy codziennie? 

Nie masz gdzie przechowywać blistrów z tabletkami? Codziennie musisz brać leki, suplementy, ale męczy Cię wyciąganie ich codziennie z szafki, potem z pudełka lub szukasz ich w koszyku pośród innych leków? Teraz jest na to sprytne rozwiązanie.

Pudełko po tabletkach obetnij w połowie lub przewróć na drugą stronę i dopiero obetnij w połowie. Zabezpiecz taśmą klejącą i za pomocą taśmy dwustronnej przyklej do wewnętrznej strony drzwiczek szafki. Teraz do środka włóż blistry z lekami. Prawda, że sięganie po tabletki jest łatwiejsze? 

organizer na tabletki

odpowiedź 15 lutego 2019 przez użytkownika

Jak użyć odblaskowych, fluorescencyjnych, świecących w ciemności naklejek? 

Podczas remontu odklejasz ze ściany niepotrzebne fluorescencyjne naklejki w kształcie gwiazdek lub planet? Nie masz co z nimi zrobić, ale nie chcesz ich wyrzucać, bo są w jeszcze dobrym stanie. 

Możesz za pomocą mocnego kleju nakleić je np. na papierowy abażur lampy bądź żyrandola. Po całym dniu ładowania się w świetle słonecznym będą one ładnie świeciły nocą. Stwórz niebo na lampie w pokoju dziecięcym, a dzieci z pewnością będą zadowolone. 

W dzień wyglądają one tak:

gwiazdki fluorescencyjne na lampie

W nocy wyglądają one tak:

odblaskowe gwiazdki w nocy

odpowiedź 15 lutego 2019 przez użytkownika

Jak zrobić schodek łazienkowy dla dzieci? 

Wykorzystaj karton po np. bananach (taki, który ma wzmocnione rogi) jako schodek do łazienki dla dzieci. Karton dobrze jak może być schowany pod szafkę, gdy nie jest używany, gdyż wówczas nie zabiera miejsca. 

Ja swój karton okleiłam jeszcze z wierzchu tekturą. Taki schodek/podest pomaga dzieciom w korzystaniu z codziennej toalety. 

schodek do łazienki

podest łazienkowy dla dziecka

odpowiedź 27 marca 2019 przez użytkownika

Jak szybko pokroić placki lub kanapki dla dziecka? 

Placki, naleśniki czy kanapki pokroisz szybciej używając w tym celu noża do krojenia pizzy

krojenie naleśnika nożem do pizzy

odpowiedź 6 września 2019 przez użytkownika

Jak przechowywać papierowe foremki do muffinek?

Jak kupujemy papierowe foremki do babeczek to często zapakowane one są w jednorazowe opakowanie, które po otwarciu nadaje się tylko do wyrzucenia. Co jednak zrobić z foremkami? Jak będziemy trzymać je luzem w szafce, to się pozaginają i będziemy mieli w niej bałagan. Jest na to prosty sposób. Foremki na muffinki trzymaj w słoiku. Znajdź słoik, który ma duży otwór, by foremki swobodnie w niego weszły i gotowe. Możesz w nim przechowywać też foremki silikonowe, by były one w jednym miejscu. Słoik wstawiamy do szafki i zawsze mamy go pod ręką, gdy jest potrzebny. 

słoik z papierowymi foremkami na muffinki

...