pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Dom i ogród przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 2 lutego 2017 przez użytkownika

Która z nas kobiet nie lubi pomalować sobie paznokci. Jedne lubimy zmieniać je często, a inne malować je tylko na specjalne okazje. Bez względu na to kiedy, jak często i na jaki kolor malujemy paznokcie, to czasem zdarza się, że lakier skapnie nam na ubranie, kanapę czy ulubiony koc. Plama z lakieru do malowania paznokci, która nie chce potem zejść nawet po wielu praniach jest rzeczą, którą przerabiała już pewnie nie jedna z Was. Ja dziś napiszę Wam jakie są sposoby zlikwidowania lakieru z materiału. 

1. Zmywacz do paznokci
To oczywisty wybór i chyba pierwsza myśl, która się nasuwa, ponieważ z paznokci lakier też zmywamy zmywaczem. Jeżeli lakier podczas malowania paznokci spadnie Ci na spodnie czy bluzkę lub jakąś inną odzież to pomóc go z niej usunąć może zmywacz do paznokci. Trzeba wiedzieć natomiast, że może on odbarwić ubranie w tym miejscu. 
zmywacz do paznokci i waciki

2. Soda oczyszczona
Innym sposobem jest zastosowanie sody oczyszczonej lub ewentualnie kwasku cytrynowego. Nanosimy sodę na plamę z lakieru, odczekujemy, po czym ścieramy wilgotną ściereczką. 
soda oczyszczona

3. Lakier do włosów
Spryskując plamę po lakierze lakierem do włosów, spowodujemy, że lakier zaschnie i będziemy go mogli wykruszyć z ubrania. Łatwo się odklei i nie zostawi plam.
lakier do włosów

4. Gumka do ścierania
Pomoże usunąć zaschnięty lakier do paznokci, który znajduje się na obiciach mebli ze skóry. 

gumka do ścierania

Jeśli nie chcesz mieć tego problemu, najlepiej nie używać zmywacza do usuwania lakieru z paznokci.

...