pytanie zadane 13 stycznia 2017 w Informatyka przez użytkownika Gość

Mam Windows 10 i słyszałem o dużej aktualizacji dla tego systemu, która trochę zmienia menu i inne funkcje systemu. Widziałem u kumpla jak mu się zaktualizował system o te poprawki. U mnie niestety ta aktualizacja jeszcze się nie przeprowadziła i z tego co czytam w necie, to już dawno powinienem ją mieć. Przez Windows Update nic nie wykrywa, żeby były jakieś nowe aktualizacje. Jak mam wymusić ten większy zbiór aktualizacji o nazwie Windows 10 Anniversary Update??

1 odpowiedź

odpowiedź 14 stycznia 2017 przez użytkownika

Czasami może zdarzyć się, że ta ostatnia duża aktualizacja nie chce się zainstalować w Windows 10.

Windows 10 Anniversary Update to dokładnie aktualizacja o numerze Updates for Windows 10 Version 1607, która wprowadza szereg nowych rozwiązań w systemie. Jest to niejako odpowiednik Service Packa z wcześniejszych systemów Microsoftu.

Jeśli aktualizacja nie chce Ci się zainstalować (Windows Update jej nie widzi), to możesz spróbować wymusić ją specjalnym programem od Microsoftu o nazwie Asystent aktualizacji dla systemu Windows 10 (Windows10Upgrade9252.exe). 

Możesz go pograć stąd - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Klikasz Zaktualizuj teraz i ściągasz program na dysk. Następnie uruchom go i kliknij Aktualizuj teraz. Program znajdzie najnowsze aktualizacje, ściągnie je i zaktualizuje

wymuszenie aktualizacji windows 10

Tutaj możesz poczytać o zmianach, jakie przynosi ten zbiór aktualizacji - http://www.spidersweb.pl/2016/07/windows-10-anniversary-update.html

...