Do czego służą małe torebeczki z kulkami, które są w butach?

pytanie zadane 10 stycznia w Różne przez użytkownika Bela

1 odpowiedź

odpowiedź 11 stycznia przez użytkownika fasolka

Zazwyczaj je wyrzucamy po zakupie butów czy torebki. Ich funkcją jest nie osadzanie się wilgoci w przedmiocie, w którym zostały umieszczone. Kuleczki wykonane są z żelu krzemionkowego, który ową wilgoć pochłania. 

Jeśli nie będziemy takich torebeczek używać ponownie do butów, to nie wyrzucajmy ich i wykorzystajmy w inny sposób. Mogą się one przydać np. wtedy, gdy zmoczymy nasz telefon. Czasem może się tak zdarzyć, że wypadnie nam on z kieszeni i dostanie się prosto do kałuży, jeziora czy szklanki z wodą, wtedy wystarczy do miski włożyć telefon i zasypać go torebkami z żelem, które wchłoną całą wilgoć. Będzie to skuteczniejsze od domowego sposobu

Torebeczki od butów możemy też włożyć do pudełka, w którym trzymamy zdjęcia, dzięki czemu nie będą się one nam niszczyły i nie zajdą wilgocią. Możesz za ich pomocą pozbyć się zapachu starych książek, umieszczając w jednym worku książkę wraz z woreczkiem z kulkami. 

Woreczek z żelem w kulkach można włożyć też do kosmetyczki. Spowoduje to, że sypkie produkty nie zestarzeją się i nie staną się lepkie. Brzydki zapach w worku gimnastycznym? Włóż do niego woreczek w kulkami. Właśnie pakujesz się do plecaka prosto z plaży i Twój ręcznik nie zdążył wyschnąć? Wrzuć do plecaka woreczek z krzemionką i nie przejmuj się brzydkim zapachem. Włóż je również do pojemniczka, w którym trzymasz srebro, a ono nigdy nie zaśniedzieje. 

...