pytanie zadane 10 stycznia 2017 w Dom i ogród przez użytkownika Gość
Jak powinno się dbać o lakierowane meble na wysoki połysk, by ich nie zniszczyć?

1 odpowiedź

odpowiedź 11 stycznia 2017 przez użytkownika

Meble na wysoki połysk często mają ten problem, że jak już powstaną na nich rysy, to ciężko się ich pozbyć. Tak więc lepiej przeczytać jak powinno się o nie prawidłowo dbać, by ich nie zniszczyć. 

Kupując meble na wysoki połysk czy meble lakierowane będą one miały zafoliowane fronty. Oczywiście folię należy zdjąć, ale trzeba pamiętać by od tego momentu przez okres 30 dni ich nie myć, gdyż dopiero wtedy lakier zaczyna się utwardzać. Stąd też przypomnienie, by nie myć ich z początku detergentami. Ewentualnie, jeśli już musicie można przetrzeć je ściereczką z mikrofibry. Takie meble dobrze jest montować czy wnosić na koniec remontu, gdy wszystko jest już posprzątane. 

kuchnia biała na wysoki połysk

Jeśli chodzi o czyszczenie w późniejszym czasie takich mebli to nie używamy do tego celu papierowych ręczników, ściereczek szorstkich, które mogą rysować powierzchnię. Odstawiamy też mleczka do czyszczenia i granulki. Wystarczy, że zmoczymy lekko ściereczkę z mikrofibry i taką przetrzemy powierzchnię mebli lakierowanych. 

Często możemy myśleć, że stosując nabłyszczać meble na wysoki połysk będą błyszczeć jeszcze bardziej. Może tak być na początku, a później nabłyszczać uszkodzi nam warstwę lakieru i meble zaczną matowieć. 

...