pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Multimedia/RTV przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 2 stycznia 2017 przez użytkownika

Wiszący na ścianie telewizor jest nie tylko modny, ale również praktyczny. Obecnie na rynku jest wiele rodzajów uchwytów dostosowanych do konkretnego telewizora. I tak mamy:

- typ uchylny - z regulacją w pionie góra/dół (-15o do +15o). Dzięki nim można zawiesić telewizor na różnej wysokości i do niej dostosować położenie tv. Dzięki takiemu uchwytowi zyskamy doskonałą wyrazistość oraz intensywny kolor obrazu. 

- typ obrotowy - z regulacją pionową i poziomą, z obrotem nawet o 180i regulacją od -90o do +90o. Taki uchwyt może unieść telewizor o wadze do 90 kg. 

- typ stały - bez możliwości regulacji, wieszamy go w stałej pozycji. Plusem jest montaż telewizora blisko ściany, gdyż uchwyty takie nie są grube. 

Przed zakupem uchwytu, ale również telewizora należy przyjrzeć się jego tylnej ścianie i określić rozstaw otworów na śruby montażowe oraz wagę całego urządzenia. W tym pomóc nam może standard VESA opisujący dokładne parametry. Prócz tego weźmy pod uwagę wysokość na jakiej będzie zawieszony nasz telewizor i tak w niewielkich pomieszczeniach dobrze jest ustawić go na wysokości wzroku (uchwyt statyczny). W większych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie telewizora wyżej, czyli zastosowanie ruchomych uchwytów. 

Duże znaczenie w wyborze uchwytu ma również przekątna telewizora. Uchwyt nie może być zbyt duży, by nie zaburzyło to proporcji. uchwyt nie może być za duży, ale tez nie może być za mały. 

...