pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Multimedia/RTV przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 2 stycznia 2017 przez użytkownika

Telefon dla starszej osoby musi być przede wszystkim prostszy w obsłudze od smartfonów. Najlepiej gdy funkcji tych nie ma zbyt dużo, gdy ich funkcjonalność jest ograniczona. Ponadto klawisze i wyświetlacz muszą być odpowiednio duże. Wybór numeru nie może stanowić problemu, a klawisze muszą być podświetlone, by z telefonu można było korzystać nawet w ciemniejszych pomieszczeniach. 

Telefon dla seniora, podobnie jak ten dla dziecka powinien być bardzo wytrzymały i odporny na upadki, zarysowania itp. Telefon posłuży wyłącznie do pisania wiadomości oraz dzwonienia, więc reszta funkcji jest mniej potrzebna. Zwróćmy uwagę na dość duży wyświetlacz oraz na klawisze tzw. szybkiego wybierania, gdzie możemy zapisać kilka ważnych numerów do bliskich i w razie konieczności szybko i łatwo można je wybrać. 

Innymi właściwościami jest również mocny głośnik i włączenie funkcji głośnomówiącej. Zapewnią one komfort podczas użytkowania. Zwróćmy uwagę na baterię, która mimo niewielu funkcji, musi być wytrzymała. Do innych funkcji, które mogą się przydać seniorom są:

- latarka,
- klawisz SOS,
- lampka dioda, która świeci się podczas połączenia (funkcja szczególnie przydatna dla osób z problemem słuchu),
- radio czy wbudowany aparat,
- podstawka do ładowania. 

...