pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Informatyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 2 stycznia 2017 przez użytkownika

Powerbanki obecnie są bardzo na czasie. Dzięki nim możesz wszędzie i w prosty sposób naładować telefon, smartfona czy tableta. 

powerbank czarny

Kupując powerbank należy zwrócić szczególną uwagę na jego pojemność, gdyż jest to najważniejszy aspekt informujący o ilości możliwych jego ładowań przed wyczerpaniem zasobów energii. Przedział pojemności jaki proponują producenci to 2000 mAh do 500 000 mAh. Jeżeli będziemy okazjonalnie korzystać z powerbanku, wystarczy nam mniejsza jego pojemność.

Kolejną ważną rzeczą jest natężenie powerbanka. Jeśli urządzenie można ładować z natężeniem 2A, to powinno się takie urządzenie kupić. Co prawda jeśli będzie miało 1A, to też naładuje smartfon czy tablet, ale będzie to trwało dwa razy dłużej.

Kolejna rzecz na jaką warto zwrócić uwagę to szybkość ładowania powerbanku i urządzenia, do którego będzie on podłączony. Dobrze, gdy do tego dołączony jest wskaźnik ładowania baterii, dzięki czemu mamy kontrolę nad poziomem dostępnej energii. Ważna jest też ilość i rodzaj portów w powerbanku. Najczęściej są to porty microUSB i miniUSB. Jeśli powerbank nie posiada innego wejścia można dokupić do niego odpowiedni kabel lub przejściówkę. 

...