seohost
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 31 grudnia 2016 przez użytkownika

Skóra rąk jest cienka i delikatna, dlatego należy o nią wyjątkowo dbać cały czas, a nie tylko zimą. Natomiast w zimę trzeba zadbać o nie jeszcze bardziej. Ręce, a szczególnie ich wierzchnia warstwa są podatne na podrażnienia. 

Zimą nasze dłonie są narażone na różne wysokości temperatur, w domu i pracy ciepło, zaś na dworze chłód. Przez to jest sucha, a czasem nawet spierzchnięta. Pomoże odpowiednio dobrany krem, zarówno do pogody jak i stanu naszej skóry, ale sam krem to za mało. Stosujmy go mimo wszystko kilka razy dziennie. 

Jeśli chcemy, by nasz krem był wzbogacony o różne inne składniku wybierajmy ten z napisem: koncentrat, krem-maska, intensywne działanie. Bazą takich kremów jest mocznik, d-phantenol, wyciągi z olejków lub masło shea. Najczęściej takie kremy zostawiają tłustą warstwę i gdy tego nie lubicie stosujcie dwa preparaty zamiennie: ten tłusty i ten co się wchłania. 

Tubki kremu warto mieć zawsze przy sobie, ponieważ dłonie potrzebują naprawdę dużej jego ilości. Bogatsze w składniki kremy nie tylko będą pielęgnować dłonie, ale również paznokcie. Podobnie będzie działać serum do dłoni, gdyż ma bogatszy skład niż krem do rąk. 

Ponieważ nasze dłonie ciągle pracują to zasługują do czasu do czasu na jakiś odżywczy lub nawilżający zabieg. Nawet podczas zwykłego nakładania kremu możesz wykonać delikatny masaż. Zataczaj małe kółeczka opuszkami palców na grzbiecie dłoni, potem masuj palce od nasady ku górze oraz skórki przy paznokciach. Na koniec naciskaj punkty wewnątrz dłoni. 

Jeśli nie masz czasu na przygotowanie i moczenie dłoni w maseczce czy kąpieli odżywczej to nic nie szkodzi. Są obecnie na rynku dostępne preparaty przeznaczone do stosowania na noc. Maseczkę nakłada się na dłonie, potem zakłada cienkie bawełniane rękawiczki i śpimy. Rano nasze dłonie będą odżywione, miękkie i gładkie. Można również wybrać się na podobny zabieg np. parafinowy do gabinetu kosmetycznego, ale kupując maskę na bazie parafiny możesz zrobić go w domu. Na dłonie warto też stosować peelingi, które najczęściej możesz kupić w jednorazowych saszetkach. 

...