seohost
pytanie zadane 23 grudnia 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 23 grudnia 2016 przez użytkownika

Święta, święta, a po świętach... uczucie przejedzenia. Skąd my to znamy?... Chyba każdy wie o czym mówię. W czasie świąt większość czasu spędzamy na jedzeniu i odpoczynku i stąd też mamy uczucie przejedzenia. 

Pojawiać się ono może stąd, że w dzień Wigilii wiedząc o tym, że na wieczornym stole będzie tyle różnych pyszności, często od rana prawie nic nie jemy, za to objadamy się na noc. A to błąd, gdyż nie jest to dobrym rozwiązaniem. Wygłodniali po całym dniu będziemy jeść szybko i łapczywie i zjemy więcej niż potrzebuje tego nasz organizm, co będzie prowadziło do zdobycia kilku dodatkowych kilogramów. Natomiast zgubić już nie będzie tak łatwo. Dlatego lepiej jest zjeść lekkie, ale pożywne śniadanie, a potem lekki obiad zjedzony przed wigilijną kolacją. 

Tradycja mówi o dwunastu potrawach przygotowywanych na Wigilię, ale nie oznacza to, że wszystkich należy spróbować. Dlatego dobrze jest zjeść tylko te potrawy, które lubimy i których nie jemy na co dzień, jak np. kutia czy karp. Między jednym, a drugim daniem warto też zrobić sobie około 15 minut przerwy. 

Zwróćmy uwagę również na wielkość talerza, gdyż to od niego zależy ile zjemy. Badania dowodzą, że mając mały talerz nałożymy sobie mniej jedzenia i tym samym zjemy go mniej, co jest korzystne dla nas. 

Po kolacji warto również trochę się poruszać, dlatego dobrze jest pomagać przy porządkowaniu naczyń po posiłku (tu jak wiemy trzeba się nachodzić) lub wybrać się na spacer. 

...