pytanie zadane 16 września 2015 w Informatyka przez użytkownika anonimowy
jw.

1 odpowiedź

odpowiedź 16 września 2015 przez użytkownika

Powerbank to jest angielska nazwa banku energii. Jest to po prostu bateria/akumulator przenośny z gniazdem USB. Możemy z niej skorzystać w sytuacji, gdy bateria w smartfonie lub tablecie a nawet laptopie nam się rozładuje. Zamiast szukać prądu by podładować, możemy w szybki sposób naładować baterie w swoim urządzeniu mobilnym. Powerbanki wyposażone są najczęściej w baterie litowo-polimerowe lub litowo-jonowe wielokrotnego użytku.

powerbank

Klasyczny powerbank, może posiadać nawet kilkukrotną pojemność w stosunku do pojemności baterii smartfona. Poza smartfonami, za pomocą powerbanka naładować inne urządzenia przenośne, typu tablet, smartwatch, smartband, czytnik e-booków czy inne urządzenia, które można naładować za pomocą złącza USB lub miniUSB.

Na co zwrócić uwagę kupując powerbank

Na zdjęciu wygląd typowego powerbanku:

wygląd pawerbanku

Najczęstsze parametry:

Napięcie prądu - 5V
Natężenie prądu - 1, 2 amperów

komentarz 19 stycznia 2020 przez użytkownika anonimowy
No bez powerbanka w obecnych czasach nie wyobrażam siebie życia. Tym bardziej jak.jestem w trasie i mi smartfony siadają. Nie zawsze jest się gdzie podpiac, poza tym lepiej mieć swoje pewne i sprawdzone źródło energii.
komentarz 23 kwietnia 2020 przez użytkownika anonimowy
Tylko że te powerbanki mogły by jakoś szybciej oddawać energii podczas ładowania telefonu lub tableta. No chyba że moje to jakieś badziewie i tak wolno ładuje.
...