seohost

1 odpowiedź

odpowiedź 21 grudnia 2016 przez użytkownika

Dzień wyjazdu do Jastrzębiej Góry... Pamiętam, że było bardzo chłodno i deszczowo jak na lipiec. Jechaliśmy długo, ale w końcu po około 3 -4 godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Najdłużej zawsze schodzi na szukaniu noclegu, zwłaszcza jeśli nie zarezerwuje się go wcześniej :) Ale i z tym sobie poradziliśmy. Przyjeżdżając nad morze zawsze mam chęć jak najszybciej je zobaczyć, tym bardziej, że w Jastrzębiej Górze pogoda znacznie się poprawiła. Dlatego zaczynamy zwiedzanie od samego morza, plaży, a dopiero później spacerujemy po mieście. Na morze w Jastrzębiej Górze widok jest wspaniały, dzięki klifowi położonemu nad samym jego brzegiem.

Widok z takiej wysokości jest naprawdę niesamowity. Mogłabym tak patrzeć i patrzeć przez cały dzień, taki krajobraz na pewno nie ma prawa się znudzić. Tego dnia pogoda była naprawdę super i trochę żałowaliśmy, że nie poszliśmy się kąpać, bo kolejne dni nie były już tak słoneczne. Jednak i tak skorzystaliśmy z kąpieli, nawet w złą pogodę, bo być nad morzem i się w nim nie wykąpać to grzech :) Jedyna rzecz jaka nie za bardzo podobała mi się to kamieniste podłoże dna morskiego :/

Ponieważ lubimy zwiedzać różne miejsca w czasie wakacji, urlopów w Jastrzębiej Górze czekały na nas takie atrakcje jak:

Obelisk Gwiazda Północy - jest to najbardziej wysunięty na północ punkt Polski.  Znajduje się on niedaleko centrum miasta, łatwo go znaleźć, gdyż prowadzą do niego znaki :) Jest on otoczony deptakiem i leży niedaleko rzeczywistego punktu na klifie. Rzeczywisty punkt znajduje się poniżej na plaży :) Został on stworzony z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry.

gwiazda północy pomnik

Promenada Światowida - jest to jedno z głównych, najbardziej rozrywkowych miejsc w Jastrzębiej Górze, zwłaszcza latem. To deptak prowadzący na plażę. Idąc po nim można pooglądać wystawy sklepów z pamiątkami, posiedzieć przy fontannie, dobrze zjeść, potańczyć itd.

- Latarnia Morska Rozewie

Wystawa Aqarium - nie pamiętam czy tak dokładnie nazywała się ta wystawa i czy jest ona co roku czy akurat my trafiliśmy na nią jak była. W każdym bądź razie była ona poświęcona egzotycznym mieszkańcom mórz i oceanów. Mogliśmy zobaczyć między innymi: małe rekiny, kraby, płaszczki, skorpiony i wiele, wiele innych zwierząt.... których nazw połowy już nie pamiętam :) Wchodząc tam myślałam, że bardziej będzie to ciekawe dla młodszych widzów. Myliłam się jednak. . . Zamieszczę tu dwa zdjęcia, które najbardziej mi się podobają :)

kraby

Egzotyczne kraby, które obsiadły kamień.

rekin

Rekin - na szczęście jeszcze malutki i nie taki silny jak dorosły.

Jest jeszcze jedna atrakcja w Jastrzębiej Górze, której absolutnie nie można ominąć, trzeba ją koniecznie zobaczyć. Mam na myśli zachód słońca...... Nie ma chyba nic bardziej wspaniałego na morzem jak zachód słońca, bez względu na to czy ogląda się go z plaży czy z klifu tak jak my... Stąd jest również kawałeczek do portu morskiego we Władysławowie.

zachód słońca jastrzębia

Zachód słońca w Jastrzębiej Górze - prawda, że trzeba go zobaczyć?

...