pytanie zadane 21 grudnia 2016 w Turystyka przez użytkownika

strusie

1 odpowiedź

odpowiedź 21 grudnia 2016 przez użytkownika

Odwiedzając któregoś roku miejscowości położone na Mierzei Wiślanej, mieliśmy okazję być także we wsi Jantar. Wszystkie te małe wsie i miasteczka, położone na Mierzei, oddalone są od siebie o zaledwie kilka lub kilkanaście kilometrów, więc warto się do nich wybrać, by zobaczyć ciekawe i urokliwe miejsca tych terenów.

Spacerując po uliczkach tej miejscowości można dotrzeć do gospodarstwa edukacyjnego państwa Petera i Magdy Vanhoff - Pełczyńskich, którzy są właścicielami i założycielami pasieki "U strusi". Na początku trochę zadziwiła nas ta nazwa, ale po chwili wszystko stało się jasne. Właściciele hodują strusie oraz zajmują się wyrabianiem i sprzedażą miodu. Strusie można oglądać z bliska (oczywiście są w ogrodzeniu), można robić sobie przy nich zdjęcia oraz karmić je trawą, ale trzeba uważać na ręce :)

struś

Wstęp do tego gospodarstwa jest bezpłatny więc możemy oglądać strusie tak długo jak tylko chcemy, oczywiście jeśli są to godziny otwarcia. A gospodarstwo udostępnione jest do zwiedzania we wtorki, środy, soboty i niedziele w godzinach od 15.00 do 18.00. Ponadto oprócz strusi jak już wspomniałam, znajdują się tu pasieki. Największą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, a właściwie dla wszystkich jest szklany ul obserwacyjny, w którym mieszkają żywe pszczoły. Dzieci temu, że ul jest szklany łatwo można obserwować pracę pszczół. Na zakończenie pobytu można kupić sobie na pamiątkę z tego miejsca słoiczek miodu. Miodów tu jest dostatek, a smaków jego jeszcze więcej, bo np. skosztować można miodu rzepakowego, wielokwiatowego, kremowanego z pyłkiem lub propolisem, miodu czekoladowego lub miodu z cynamonem. A wszystko to robione własnoręcznie, czyli zdrowe :) Do atrakcyjnych miejsc w Jantarze zaliczyć trzeba także Mini ZOO, z którego najwiekszą radość mają dzieci. Zwierzęta mieszkają w zagrodzeniach, w których znajdują się  piękne domki, a cały obszar Mini ZOO wkomponowany jest w zieleń ogrodu z jasnymi, wąskimi ścieżkami.

kogut

paw

Opisałam tu tylko te miejsca, które my zdążyliśmy zwiedzić, ale zapewniam że jest ich dużo więcej. Jantar to przecież najbardziej znane miejsce w Polsce jeśli chodzi o poławianie bursztynu. Zresztą nazwa Jantar odnosi się do litewskiego Bursztyn. Poławianie bursztynu odbywa się tu co roku i przyciąga wielu turystów z całego świata. Jantar to także wspaniałe miejsce do wypoczynku. Posiada wspaniałe plaże, które są szerokie dlatego też odwiedzają je rzesze turystów, zwłaszcza w letnich sezonach. W czasie niepogody można skorzystać z usług całoroczne krytego basenu i poczuć namiastkę morza i morskich fal lub nauczyć się jazdy konnej w Szkółce Jazdy Konnej "Bufalo Bill".

...