seohost
pytanie zadane 20 grudnia 2016 w Turystyka przez użytkownika

sztutowo ulica główna

1 odpowiedź

odpowiedź 20 grudnia 2016 przez użytkownika

Tegoroczna majówka już za nami... Minęła tak szybko, że pewnie zdążyliście już o niej zapomnieć :) A ja, by przywrócić Wam tą piękną pogodę majowego, długiego weekendu oraz chwile relaksu zapraszam na krótką lekturę. Będzie ona dotyczyła pewnego małego miasteczka, położonego na Mierzei Wiślanej, mowa oczywiście o Sztutowie.

Atrakcją jest piaszczysta plaża z pięknym widokiem na morze, który koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Sztutowie. Miasteczko to, a właściwie wieś o charakterze małomiasteczkowym zaczęła istnieć już w 1432 roku. Początkowo należało ono do Prus, a ludność zamieszkującą te tereny w czasie II wojny światowej wysiedlono do Niemiec. Spacerując po miasteczku nie sposób nie dostrzec starych przedwojennych zabudowań, zdobień na domach, malowideł na murach, które dodają uroku. Dobrze wyposażone place zabaw dla dzieci oraz piękne parki pozwalają na wypoczynek dla małych i dużych. Gospodarze zadbają o wystrój i nastrój miejsca, w którym spędzamy urlop, a ponieważ to mała mieścina do morza też nie jest daleko.

domki w sztutowie

Domki mieszkalne utrzymane w starym budownictwie dodają uroku.

park w sztutoweni

Park miejski - w sam raz na majowy wypoczynek.

plac zabaw sztutowo

Park miejski - tu można wypocząć, a dzieci mogą pobawić się na specjalnie przygotowanym placu zabaw.

My do Sztutowa wstąpiliśmy przejazdem, ale spędziliśmy tam dobrą połowę dnia. Spacery w leśnej ciszy, szum morza, ludzie niespiesznie podążający uliczkami, śpiew ptaków, czyste, świeże powietrze, spokój... wszędzie czuć wiosnę. Aż chciałoby się tu zostać...

kolejka wąskotorowa

Stacja Kolei Wąskotorowej

bryczka powóz konny

Gdy bolą nogi przejedź się bryczką :)

...