lh

1 odpowiedź

odpowiedź 19 grudnia 2016 przez użytkownika

Lato w pełni. Nic tylko się cieszyć z tak pięknej pogody i korzystać z każdego dnia. Choć to dopiero początek lipca, to pewnie część z Was jest już na wakacjach i wypoczywa. Dla tej części z Was, która dopiero planuje wyjazd polecam swój dzisiejszy artykuł. Będzie on dotyczył, jak w tytule, pakowania. Oczywiście nie jest to wpis polecamy tylko na podróże wakacyjne, ale również na te odbywające się w ciągu pozostałych miesięcy w roku.

Pakowanie na wakacje może być uciążliwe, zwłaszcza dla tych, którzy nigdy wcześniej tego nie robili, bo ktoś robił to za nich lub nie było takiej okazji czy potrzeby. Sama się o tym przekonałam. Wyjeżdżając na moje pierwsze wakacje spakowałam dwie torby podróżne i plecak, a jechałam zaledwie na 5 dni! Potem się okazało, że połowy rzeczy w ogóle nie użyłam. No, ale przecież praktyka wyjazdowa i trening czynią mistrza. Dziś pokażę Wam jak spakować dwie dorosłe osoby na tygodniowy pobyt do jednej walizki. Obecnie wyjeżdżam częściej w wiem, które rzeczy najbardziej mi się przydadzą, bez których mogę się obyć i które są całkowicie zbędne.

Zasada nr 1 - Lista

Zanim zacznę się pakować zawsze biorę kartkę, długopis i robię listę rzeczy, które muszę ze sobą zabrać. Często również patrzę na pogodę miejsca, do którego mam jechać, ale w sumie i tak pakuję i cieplejsze i lżejsze ubrania. Lista, która Wam za chwilę podam jest tylko przykładowa i możecie ją modyfikować w zależności od Waszych potrzeb i pojemności walizki. Moja walizka ma wymiary: wys. - 50 cm, szer. - 35 cm i głębokość 25 cm.

poukładane ubrania

Oto lista naszych rzeczy do zabrania: 3 ciepłe bluzki z długim rękawem (w tym bluza), 6 koszulek z krótkim rękawem (3 damskie, 3 męskie), 2 duże ręczniki kąpielowe, 2 małe ręczniki, krótkie spodenki i długie spodnie (po 1 parze), leginsy, 2 koszulki na ramiączka, sukienka, apaszka, bielizna, kosmetyczka, tablet, 2 pary adidasów, klapki.

Polecam zakup ręczników szybkoschnących, choć sama jeszcze takowych nie posiadam. Są mniejsze, więc zajmują mniej miejsca w walizce, a poza tym, jak sama nazwa wskazuje, schną szybciej niż ręczniki tradycyjne.

Zasada nr 2 - Rolowanie

Rolowanie polega na tym, żeby ubrania, które ze sobą zabieramy zwijać, rolować. Tym sposobem zajmują one mniej miejsca, no i możemy zabrać ich więcej. Poza tym po rozwinięciu nie są one pogniecione więc nie musimy martwić się o, że będziemy wyglądać źle.

Jeśli chodzi o obuwie to polecam schować do niego zrolowane skarpetki. Na pewno ich tygodniowy zapas zmieści się w butach, a przy okazji nie tracimy dodatkowego miejsca na nie w walizce (jeśli buty również pakujemy do walizki). Resztę bielizny pakujemy do oddzielnej torebki lub reklamówki. Każdy but pakujemy jeszcze w reklamówkę lub foliowy woreczek, by nie pobrudziły innych ubrań.

skarpetka w bucie

zwinięte w rulon koszulki

Zasad nr 3 - Kosmetyczka

Kosmetyczkę warto mieć większą, ale też nie taką, w której połowa jej przestrzeni będzie pusta. Jadąc na tygodniowy urlop warto jest zabrać przedmioty takie jak: mydła, szampony czy odżywki w małych opakowaniach. Jeśli takowych nie macie można je kupić w drogeriach czy sklepach z artykułami domowymi i przelać odpowiednią ilość kosmetyków. Takie buteleczki warto dodatkowo zapakować do foliowej torebki strunowej, czyli takiej z suwakiem, bo jakby nam się coś wylało, to zmoczy tylko tą torebkę, a nie całą kosmetyczkę. Kosmetyków też nie polecam brać nie wiadomo jakiej ilości. Tusz, krem, olejek, balsam w zupełności wystarczą. W końcu jedziemy na wakacje, a nie na pokaz mody.

pakowanie kosmetyczki

Zasada nr 4 - Warstwy

Zalecam układnie rzeczy w walizce warstwowo i ciasno. Wtedy wszystko jest ułożone równo, nie gniecie się i nie niszczy podczas jazdy (sprzęt). Na zdjęciach pokażę Wam jak ja układam rzeczy, by wszystko się zmieściło.

buty w walizce

Warstwa 1 - rzeczy ciężkie, w tym przypadku buty. Każdy jest wypełniony skarpetkami i owinięty folią. Obok reklamówka z pozostałą ilością bielizny.

spodnie w walizce

Warstwa 2 - Spodnie. Układam je tak, by wystawały po boku, gdyż później owinę nimi rzeczy zrolowane, dla lepszego ich utrwalenia.

ubrania w walice

Warstwa 3 - wszystkie zrolowane koszulki, bluzki, sukienki. Układam tak, by zmieściło się jak najwięcej rzeczy.

reczniki w walizce

Warstwa 4 - zawijam spodnie do środka, zaś po boku dokładnie wciskam duże ręczniki kąpielowe.

pakowanie walizki swetra

Warstwa 5 - wkładam kosmetyczkę, złożoną na trzy bluzę, dwa małe ręczniki, tablet  oraz sweterek.

rzeczy w walizce

Zawijam ręczniki do środka wciskając ich końce w boki walizki. Wszystko wzmacniam paskiem, który znajduje się na spodzie każdej walizki.

niedomknieta walizka

Teraz już pozostało mi tylko zasunięcie całej zawartości walizki i można już jechać na wymarzony urlop.

walizka spakowana na wyjazd

Zasada nr 5 - Zapominanie

Jeśli na tym etapie zapomnieliście czegoś spakować zawsze możecie włożyć to do podręcznej torby lub oddzielnej reklamówki. Natomiast jeśli zapomnicie czegoś wziąć z domu, a jesteście już na miejscu, nie martwcie się. Przecież nawet w najmniejszym zakątku naszego kraju są sklepy, gdzie wszystko można kupić.

walizka torba buty i kluczyki od samochodu

...