pytanie zadane 19 grudnia 2016 w Turystyka przez użytkownika
edycja 5 stycznia 2019 przez użytkownika

panorama władysławowa

1 odpowiedź

odpowiedź 19 grudnia 2016 przez użytkownika
edycja 7 sierpnia 2023 przez użytkownika

Wakacje we Władysławowie cieszą się co roku dużym zainteresowaniem. Fakt Władysławowo to piękne miasto i szczególnie jest oblegane w sezonie letnim. Kiedykolwiek tam jestem zawsze jest tłum ludzi, a już największy to chyba (nie licząc plaży) na stacji PKP.

dworzec we władysławowie

Położone w województwie pomorskim Władysławowo zachęca turystów do zwiedzania wielu ciekawych miejsc, a także do korzystania z bliskości morza i piaszczystych plaż. A ponieważ samo miasto składa się z wielu dzielnic leżących w pobliżu, zawsze można je odwiedzić, gdy samo centrum nas się już znudzi. Kawałeczek poza miastem w stronę półwyspu helskiego znajduje się również wieś, rozsławiona przez Zbigniewa Wodeckiego, Chałupy. Znajduje się ona niecałe 6 km od Władysławowa w stronę Helu

O Władysławowie było już w czasach średniowiecznych. Przyczynił się do tego król Władysław IV, który wybudował tu fort wojenny i tym samym obronił miasto przed najazdem szwedzkim. To właśnie od niego wzięła się potem obecna nazwa. Drugą osobą, która przyczyniła się miastu jest generał Józef Haller, który odbył rejs po pełnym morzu zaślubiając tym samym Polskę z morzem. Dziś jego nazwiskiem osławiona została jedna z dzielnic - Hallerówka, gdzie znajduje się drewniany domek generała.

My w tym mieście zawsze byliśmy jednak przejazdem, tzn. wybraliśmy się do niego np. na dzień podczas gdy noclegi mieliśmy w innej miejscowości, ale przyznam, że co roku jest tu co zwiedzać. Być może niektóre miejsca odwiedziliśmy po kilka razy, ale dzięki temu wiemy jak zmienia się miasto. Największą atrakcją Władysławowa jest oczywiście plaża, która w czasie pięknej pogody jest oblegana przez turystów całymi dniami. O to jednak nie musieliśmy się martwić, gdyż podczas naszych pobytów zawsze jest chłodno (jak na lipiec czy sierpień) i plaże są puste. Wtedy natomiast inne miejsca są odwiedzane, bo jak tu leżeć na plaży skoro nie ma słońca. Tak więc większość przyjezdnych udaje się do kolejnej większej atrakcji, czyli portu morskiego. Można tu spacerować, posmakować pysznych rybek czy udać się na rejs po Bałtyku. Natomiast w dni deszczowe turyści chętnie odwiedzają Dom Rybaka, który jest częścią Urzędu Miasta. To właśnie tu znajduje się wieża oraz muzea. Tuż obok kolejne miejsce warte zwiedzenia, a mianowicie Wesołe Miasteczko. Pełno atrakcji dla dzieci i nie tylko. Miasteczko jest tak dostosowane, że i starsze pokolenia nie będą się nudzić.

port morski we władysławowie
-Port morski widziany z wieży Domu Rybaka-

dom rybaka we władysławowie
-Widok na Dom Rybaka-

karuzela we władysławowie
-Widok na Wesołe Miasteczko-

Władysławowo to jedno z wielu miast nad morzem i również tu, jak i w innych miejscach coś dla siebie znajdą również miłośnicy sportów wodnych. Mogą oni korzystać z wód zarówno morza Bałtyckiego, jak i Zatoki Puckiej. To idealne miejsce na uprawianie kitesurfingu, windsurfingu czy żeglarstwa. Osoby, które za sportami wodnymi nie przepadają, mogą popatrzeć na miasto z góry podczas lotów widokowych lub lotów na paralotniach. A jeśli i jedno i drugie nas nie zadowoli zawsze pozostają jeszcze wycieczki w siodle. Wkoło Władysławowa znajduje się wiele specjalnie do tego celu wytyczonych szlaków konnych. Prócz nich istnieją również szlaki rowerowe.

...