pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 25 lutego 2020 przez użytkownika
Chcę, by ciepło nie uciekało mi na ścianę zwłaszcza zimą, a było oddawane do wnętrza pokoju. Dlatego też zdecydowałem się na założenie ekranów zagrzejnikowych. Jak założyć je, żeby spełniały swoją funkcję, ale żeby nie było ich widać, żeby nie psuły estetyki pokoju?

1 odpowiedź

odpowiedź 8 grudnia 2016 przez użytkownika

Ekrany zagrzejnikowe bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w domu, jak i w mieszkaniach w bloku. Jeśli poprawnie je założymy, materiał z jakiego są one wykonane będzie zatrzymywał ciepło z grzejniki i oddawał je do pomieszczenia, w którym będą zastosowane ekrany. Po ich użyciu z pewnością zauważycie podwyższenie temperatury w pomieszczeniu o kilka stopni. 

By dobrze je założyć, należy najpierw wymierzyć długość grzejnika i jego szerokość. Następnie wymiary te nanosimy na ekran i wycinamy. 

ekran zagrzejnikowy

Teraz należy wymierzyć odległość od brzegu grzejnika do haka, na którym wisi grzejnik. Odległość odmierzamy również na macie, zaczynając od brzegu. Trzeba jeszcze zaznaczyć cm od góry grzejnika do haka. Zazwyczaj jest 2-3 cm. I tak przecinamy linię od dołu ekranu do góry, pamiętając o tym, żeby zostawić od góry około 2-3 cm i nie przecinać ekranu do końca. 

przecięty ekran zagrzejnikowy

Teraz wystarczy powoli i ostrożnie umieścić ekran zagrzejnikowy za grzejnikiem. Całość dopasujcie tak, żeby nie wystawał. 

mata piankowa na grzejnik

ekran zagrzejnikowy założony na ścianie grzejnika

komentarz 7 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
U mnie osobiście po montażu tych ekranów wzrosla temperatura w mieszkaniu o 1-2ºC. Także chyba dobra inwestycja. Bo wydałem niewielką kwotę a ciepłej będę miał przez lata. W skali roku pewnie są to jakieś oszczędności, przynajmniej ciepło nie idzie w ścianę. Generalnie powinni coś takiego z automatu montować po jednej stronie grzejników.
...