seohost
pytanie zadane 1 grudnia 2016 w Nauka i technika przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 13 grudnia 2016 przez użytkownika

Póki co jeszcze nie, ale firma Samsung pracuje nad stworzeniem giętkiego telefonu. W dodatku ma on posiadać dwa wyświetlacze. Cały projekt ma nazywać się Project Valley lub Project V. 

Giętki ekran ma pasować do każdej kieszeni, co z pewnością będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dotychczas prezentowano zaokrąglone/zakrzywione wyświetlacze, jak Samsung Galaxy S6 Edge i LG G Flex 2. 

Dotychczas przedstawiono smartfona giętkiego, którego nazwano ReFlex. Stworzenia takiego smartfona podjęła się Human Media z Kanady. Ten model można wyginać nawet w czasie użytkowania. Działa on na systemie Android KitKat. Wyświetlacz został wykonany w technologii OLED przez firmę LG i jest on bardzo elastyczny. Podzespoły do smartfona nie są w stanie zmienić swojego kształtu (póki co) i dlatego umieszczone zostały po bokach. Za wyświetlaczem umieszczono czujniki mówiące nam o tym jak bardzo wyświetlacz został wygięty. 

Wygięty ekran może być pomocny przy czytaniu e-booków lub dokumentów elektronicznych czy wielu gier. Firma twierdzi, że wprowadzenie takich telefonów na rybek to czas około kilku miesięcy, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. 

...