pytanie zadane 29 listopada 2016 w Nauka i technika przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 9 grudnia 2016 przez użytkownika

Świat technologii obecnie brnie do przodu. lubimy mieć przy sobie dużo rzeczy, ale takich żeby nie zajmowały dużo miejsca. Dobre, by były poręczne, spełniały swoją funkcję i żeby były...małe. Oto kilka takich przedmiotów codziennego użytku, które są miniaturowe i najmniejsze na świcie.

1. Dron Cheerson CX-10. Jego wymiary to 4x4x2,2 cm i lata on bez przerwy przez 8 minut, gdyż na tyle wytrzymują baterie. Jeśli się rozładują nie ma co się przejmować, bo ich ładowanie zajmuje jedynie pół godziny. Dron porusza się w każdą możliwą stronę i obraca się o 360o. Możemy sterować nim z odległości nawet 50 m. Poniżej przedstawiam filmik nakręcony tym właśnie dronem i przyznajcie, że ledwo go (drona) widać: 

2. Skaner kieszonkowy PocketSkan. Jego wymiary to 50x27x95 mm. Jest to wspaniały sprzęt dla studentów, uczniów i innych osób, przydatny zwłaszcza wtedy, gdy musimy coś przenieść z papieru do komputera, a nie mamy pod ręką wielkiego skanera. Poza tym działa on bezprzewodowo oraz działa ze smartfonami i komputerami, więc jest to jego dodatkowy plus. 

3. Termometr bezdotykowy. Odczytuje on bezdotykowo temperaturę każdej rzeczy i robi to w 2 sekundy. By go użyć trzeba wpiąć go w gniazdo przy smartfonie i już możemy go używać. 

4. Mysz bezprzewodowa Swiftpoint SLIDER. Prócz znajomej funkcji pełni ona również funkcję pióra do rysownia lub podpisywania wirtualnych dokumentów. 

5. Słuchawki bezprzewodowe Earin. Słuchawki są malutkie i prawie niewidoczne, a dodatkowo nie przeszkadzają w codziennych czynnościach jak bieganie, ćwiczenie czy po prostu chodzenie. 

6. Aparat cyfrowy MAME-CAM. Jego wymiary to 30x27x27 mm. Z wyglądu przypomina lustrzankę-breloczek, tyle że waży dużo mniej od niej bo zaledwie 11 g. Rozdzielczość tego maleństwa wynosi 1,600 x 1,200. Można nim też nagrywać filmy w rozdzielczości 640x480 (30fps) AVI, który będzie trwał do 36 minut bez przerwy. Zdjęcia i filmy zgrywamy do komputera za pomocą portu USB. Maksymalna pojemność karty SD to 32 GB.

7. Netbook UMID Mbook. Pracuje on na procesorze Intel Atom1.1  GHz, pamięci 512 MB lub 1 GB i działa w systemie Windows XP. Posiada on klawiaturę oraz kamerkę do wideo rozmów. Ekran ma 4,8 cala. 

8. Dysk HDD. Jego wymiary to 2.1 cm, a pojemność to 8 GB. 

9. Wiertarka

...