seohost
pytanie zadane 29 listopada 2016 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 2 grudnia 2016 przez użytkownika

Pasta do zębów znajduje zastosowanie przede wszystkim w łazience i służy do mycia zębów (jak sama nazwa wskazuje). Ale można użyć ją jeszcze na wiele innych sposobów. Zobaczcie sami do czego może się ona jeszcze przydać. 

Za pomocą pasty do zębów i starej szczoteczki do zębów można dokładnie wyczyścić zlew lub baterię czy kran. Podobnie możemy wyczyścić srebrną i złotą biżuterię oraz sztućce.  

sztućce

Sos pomidorowy, sok na obrusie czy atrament lub inne plamy usuniemy nanosząc na plamy delikatnie warstwę pasty do zębów. Pasta zadziała jak odplamiacz. 

Okulary przetrzyj delikatnie od wewnętrznej strony pastą do zębów, a potem wypłucz. Dzięki temu trikowi nie będą one parowały

Rysy na szybce telefonu możesz nieco zniwelować, jeśli wypolerujesz je pastą do zębów. Tak samo wyczyścisz przypaloną stopę żelazka. 

Jeśli często farbujesz włosy, a zwłaszcza na ziemne kolory, to wiesz jak trudno jest usunąć plamy po farbie z czoła czy skroni. Przetrzyj je wtedy pastą do zębów, a znikną. 

Ręce przesiąkły Ci zapachem mięsa czy cebuli? A może ubrudziłeś się od smarów czy smoły? Umyj ręce pastą do zębów, a potem zwykłym mydłem. 

Pożółkłe podeszwy przy butach możesz również wyczyścić pastą do zębów. 

Pastą możesz też wytrzeć reflektory samochodu, by wyglądały jak nowe. 

Gdy podczas letnich wieczorów na tarasie ugryzie nas komar, to wystarczy miejsce ukąszenia posmarować pastą do zębów i zostawić ją tak na noc, a miejsce nie będzie nas swędziało i nie będzie czerwone. 

...