pytanie zadane 10 września 2015 w Turystyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 15 września 2015 przez użytkownika

1. Most w Chinach - najdłuższy most świata o długości 36 km. Otwarto go w 2011 roku. Łączy on miasta Qingdao i Huangdao, które znajdują się nad Morzem Żółtym nad zatoką Jiaozhou.

2. Most w Londynie - rozwijany most o długości 12 m. Jego projektantem jest architekt Thomas Heatherwick. W jego skład wchodzi 8 ruchomych, trójkątnych modułów. Znajduje się on w Paddinton Basin.

3. Most w Austrii - most - wyspa z teatrem, kawiarnią i barem. Znajduje się on na sztucznej wyspie rzeki Mury w Grazu. Jego twórcą jest artysta z Nowego Jorku Vito Acconci.

4. Most w Niemczech - największy na świecie ceglany most. Zbudowano go w XIX wieku, ma on długość 0,5 km i wysokość 78 m. Można się nim dostać z Lipska do Norymbergii. Znajduje się on w Saksonii nad rzeką Goltzsch.

5. Most w Singapurze - falujący most, który nosi nazwę Henderson Waves. Ma on długość 274 m. Łączy on ze sobą dwa parki oddzielone autostradą miejską. 

6. Most w Tajwanie - tęczowy most Xiying. Składa się on z łukowatej kładki dla pieszych, która świeci neonowym światłem w nocy. Znajduje się w mieście Magong na wyspie Penghu.

7. Most w Malezji - wiszący most, który znajduje się na wysokości 700 m n.p.m. Znajduje się on na wyspie Langkawi na Morzu Andamańskim. Dokładne położenie to szczyt wyspy, który nazywa się Gunung Mat Cincang. 

8. Most w Anglii - podnoszący się most. Nazywa się on Gateshead Millenium Bridge. Pełni on również rolę kładki dla pieszych i rowerzystów. Znajduje się nad rzeką Tyne i łączy Newcastle z Gateshead. 

...