pytanie zadane 28 listopada 2016 w Informatyka przez użytkownika anonimowy

Mam problem z usunięciem pliku w Windows 10. Jest to jakiś plik .doc i nie pamiętam kiedy coś na nim robiłem. Teraz gdy chce go usunąć, to wyskakuje mi taki komunikat:

Nie odnaleziono elementu

Nie można znaleźć tego elementu

Prawdopodobnie elementu nie ma już w C:/.....

Sprawdź element i spróbuj ponownie

Oczywiście element, który chce usunąć jako plik widnieje w folderze, chociaż ma wielkość 0 KB, więc może to jest przyczyną, sam nie wiem sad

Może ma ktoś pomysł jak ten plik usunąć z komputera? 

1 odpowiedź

odpowiedź 28 listopada 2016 przez użytkownika

Przyczyn dlaczego ten plik nie chce się usunąć, może być wiele.

Spróbuj tych sposobów, któryś powinien zadziałać:

1. Sprawdź czy plik nie został w jakiś sposób dodany do autostartu systemu, przez co system nie może usunąć aktualnie uruchomionego pliku. Aby to sprawdzić wejdź w start -> Uruchom... (skrót klawiaturowy - Znak windowsa + R) i wpisz polecenie msconfig, następnie wejdź w zakładkę Uruchamianie i sprawdź, czy nie ma tam wpisu z nazwą pliku, którego nie można usunąć. Jeśli jest to usuń ten wpis.

2. Możesz spróbować usunąć plik z poziomu wiersza poleceń (dawniej DOSa) poprzez polecenie del

del /F [C:\...lokalizacja pliku]

3. Możesz również przeskanować dysk komputera w poszukiwaniu uszkodzonych plików i naprawę ich poprzez polecenie CHKDSK w wierszu poleceń:

CHKSDK C: /F /R

4.  Próba usunięcia pliku zewnętrznym programem, który pozwala usuwać pliki usuwane przez system. Polecam w tym celu pobrać program IObit Unlocker. Po zainstalowaniu programu wystarczy go uruchomić i przeciągnąć do okna programu plik, który chcesz odblokować i usunąć.

...