pytanie zadane 28 listopada 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 6 grudnia 2016 przez użytkownika

Niemożliwe, a jednak. Metodę dmuchania metalu stworzył projektant Oskar Zięta. Pierwszym meblem wykonanym w ten sposób był metalowy taboret, ale techniką tą można stworzyć wiele innych rodzajów mebli i nie tylko.  

Meble te wykonuje się w technologii deformacji ciśnieniem wewnętrznym. Prócz mebli, jak twierdzi pomysłodawca, będzie można wykonywać domy i samochody, których właśnie ramy będą stworzone w tej technologii. Pierwsze elementy, które już zostały przetestowane pod względem wytrzymałości, polecą na Stację Kosmiczną

Meble posiadają specjalny wentyl, bądź wentyle przez które wdmuchuje się powietrze i uzyskujemy gotowy do użytku mebel, który sami napompowaliśmy. Minusem jest to, że po dotknięciu danej rzeczy zostają na niej ślady np. naszych rąk. 

Prócz pompowania mebli, można elementy danego mebla np. uchwyty samodzielnie ugotować przy pomocy piekarnika lub palnika z kuchenki. 

komentarz 5 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
A to ciekawe, żeby pompować metal. Chociaż ciekawe czy te meble się przyjmą, bo szczerze mówiąc nie przypominam sobie żebym te meble gdzie w sklepach widział. Chyba że są bardzo drogie i na zamówienie a nie masówka.
...