seohost
pytanie zadane 23 listopada 2016 w Motoryzacja przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 23 listopada 2016 przez użytkownika

Póki co jeszcze nie, ale firma FSI, Freedom Ship International ma zamiar taki stworzyć. Jego waga ma osiągać 3 miliony ton, a długość przekraczać półtora km. Ma na nim znajdować się 25 pokładów, gdzie goście będą mieli do dyspozycji: hotele, kasyna, sklepy, kluby fitness, banki, szkoły, szpital i stadion sportowy. Statek ma być swoistym pływającym miastem, zamieszkałym przez 60-80 tysięcy ludzi. Obsługiwać ich ma załoga składająca się z 20 000 osób. 

Freedom Ship, czyli Statek Wolności będzie krążył dookoła świata, a przez 70% swojego czasu będzie kotwiczył przy największych metropoliach świata. Mieszkańcy statku za pomocą helikopterów, samolotów, jachtów, łodzi i promów (znajdujących się na statku), będą mogli dostać się na stały ląd. 

Budowa statku przy zgromadzeniu pierwszego miliarda dolarów (całość ma kosztować 11 miliardów), ma potrwać 3-4 lata i składać się go będzie już na wodzie, gdyż w żadnym doku się nie zmieści. Statek ma spełniać funkcję statku-miasta. 


Statek miał powstać w 2016 roku, tzn. miała być rozpoczęta jego budowa. Niestety zrezygnowano z niej ze względu na ogromne koszty.

Projekt statku zakłada, że statek będzie miał długość 1400 metrów i 230 metrów szerokości, natomiast jego wysokość to 110 metrów. Miałoby się w nim znajdować 33 000 pokoi umieszczonych na 25 piętrach. Jeśli chodzi o podaną liczbę osób, które statek by zabrał to najnowsze doniesienia mówią o 100 000 osób, w tym 20 000 to załoga. Poniżej możecie zobaczyć projekt na filmie.

...