pytanie zadane 18 listopada 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 20 listopada 2016 przez użytkownika

Z ogrodowych roślin i krzewów można wykonać wiele ciekawych konstrukcji. Są nimi m.in.:

- Parasole, które najczęściej wykonuje się róż. W ziemi mocujemy ramę dla róży o kształcie parasola i na niej rozpinamy zwisające pędy róż. Róże prowadzimy a taki sposób, by powstała kaskada kwiatów.

- Wigwam, który sprawdza się przy małej ilości miejsca przy ścianie domu w ogrodzie. Wówczas pnącza możemy prowadzić na wolno stojących podpórkach. Z bambusowych tyczek wznosimy na rabacie lub w dużym pojemniku wigwam. Będzie on stanowił podpórkę dla takich kwiatów jak np. powojnik lub mała pnąca róża. Do kwiatów bardziej cięższych należy użyć mocniejszych podpórek wykonanych np. z drewna lub metalu.

- Płoty z kraty, które ładnie wygląda i stanowi idealną podporę np. dla powojnika, wiciokrzewu czy jeżyny. Za pomocą takiego ogrodzenia wydzielamy różne części ogrodu. Dzięki temu, że jest ono ażurowe, ogród będzie wydawał się większy.

- Panele z kraty lub patio, które nadadzą się do twardej powierzchni za pomocą specjalnych wsporników, które mocuje się wraz ze słupkami przymocowanymi wkrętami. Kratę przytwierdza się później do słupków. Można także wybudować osłony z cegieł, przymocowane do patio za pomocą cementu i do nich mocujemy słupki. 

...