seohost
pytanie zadane 18 listopada 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 21 listopada 2016 przez użytkownika

Wytyczone ścieżki w ogródkach, czy to małych, czy większych zawsze są elementem estetycznym. Dzięki temu mamy wrażenie spójności, schludności i porządku. Ścieżki można wykonać na wiele sposobów, a wszystko zależy od Waszej wyobraźni i od tego jakie kamyki macie. 

Najbardziej praktyczną i niedrogą będzie ścieżka wytyczona z pojedynczych kamieni. Do wytyczenia jej przygotujmy: młotek z gumową końcówką, łopatę, rydel, piasek, kamienie. Kamienie układamy na trawie w miejscu znajdowania się naszej ścieżki. Następnie nacinamy darń/trawę wokół każdego z nich i ostrożnie ją usuwamy. Teraz wykopujemy dołki na głębokość 3-5 cm głębszą niż grubość kamieni i rozprowadzamy w nich warstwę piasku. Każdy kamień kolejno układamy w tak przygotowanym dołku.

Za pomocą młotka wbijamy kamienie w piasek, po to by leżały na równi z ziemią. Mieszanką piasku i gleby wypełniamy luki wokół kamieni i przyklepujemy. w tych miejscach wsiewamy nasiona trawy, podlewamy i czekamy, aż nasza trawa wzrośnie. Ścieżka gotowa. 

Można również wytyczyć sobie ścieżkę układając na jej brzegach linie z kamieni. Jest to opcja tańsza, bo kamienie można zebrać z podwórka czy będąc na spacerze, a potem wystarczy je po prostu wsadzić na odpowiednie miejsca w ogródku.

ścieżka wytyczona kamieniami

...