pytanie zadane 15 listopada 2016 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 16 listopada 2016 przez użytkownika

Rogala do karmienia dla niemowląt można kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci lub przez internet. Natomiast jeśli masz trochę czasu i lubisz ręczne robótki to polecam wykonać rogala samodzielnie. To wcale nie jest trudne. 

Jeśli posiadacie w domu niemowlęta lub jeśli będziecie je mieć to dzisiejszy wpis kieruję właśnie do Was. Chyba każda karmiąca mama zna problem bólu pleców w czasie lub po karmieniu niemowlęcia. Podczas karmienia ważne jest zarówno dobre ułożenie dziecka, jak i wygodna pozycja dla mamy. O to wszystko zadba rogal do karmienia.

rogal dla niemowląt

Najwięcej pracy natomiast zajmie nam pocięcie gąbki na małe kawałki. Gąbkę możecie zastąpić czymś innym. Do zrobienia rogala do karmienia przygotujcie:

- pociętą na kawałeczki gąbkę,

- kolorowy materiał,

- igłę i nitkę lub maszynę do szycia,

- szablon rogala do karmienia,

- nożyczki.

Na samym początku dobrze jest narysować sobie na papierze kształt rogala. Ja rysowałam taki odręczny kształt, najpierw ołówkiem, a potem poprawiłam mazakiem. 

szablon rogala

Teraz wycinamy kształt rogala i przykładamy go do naszego materiału. Odrysowujemy ten kształt dwa razy i je wycinamy. Muszą nam powstać dwa szablony rogala - góra i dół. Teraz pora na zszycie ich razem. Pamiętajcie, żeby zostawić nieco miejsca na włożenie do środka gąbki, więc dookoła go nie zszywajcie. 

rogal wzór

gąbka

Teraz, jeśli macie przygotowaną wcześniej gąbkę, napełnijcie nią równomiernie nasz worek w kształcie rogala. Na końcu zszyjcie i gotowe. Teraz już możecie używać rogala do karmienia lub możecie podarować go komuś w prezencie.

wypełnienie gąbką

rogal

rogal do karmienia

...