seohost
pytanie zadane 9 listopada 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 9 listopada 2016 przez użytkownika

Jest kilka rodzajów roślin, które coraz częściej możemy sadzić w swoim ogródku (w Polsce) i cieszyć się ich smakiem, zapachem i wyglądem na co dzień. Poniżej wypiszę kilka rodzajów takich owoców i warzyw.

1. Truskawkowe drzewko (Arbutus unedo) - roślina ta dochodzi do około 1,5 metra wysokości, a pochodzi z Półwyspu Iberyjskiego. Jej owoce są słodkie i przypominają truskawki. Podobne drzewko możemy wyhodować sadząc truskawkę pnącą.

2. Kocimiętka - będzie skutecznie odstraszać komary latające wieczorem nad naszymi głowami. Za to nasze koty będą uwielbiały się w niej bawić i chować. Można sadzić ją zarówno w ogrodzie, jak i w doniczce. 

3. Marchewka kulista (Mercado de Paris) - której efekty możemy oglądać dopiero na stole.

4. Odwrócona rzodkiewka (Montanghong F1) - która ma odwrócone kolory od popularnej rzodkiewki. Na zewnątrz jest biała, a wewnątrz czerwona. 

5. Strelicja (Strelizia reginae) - to roślina ozdobna, kwiat pochodzący z Afryki Południowej, którego wygląd przypomina głowę ptaka. 

6. Jagoda kamczacka.

7. Jagoda Goji. 

8. Kiwi - co prawda nie identyczną odmianę, która jest najpopularniejsza i kupujemy są w sklepach. Tylko taka o zielonej skórce i mniejsza.

komentarz 3 maja 2020 przez użytkownika anonimowy

Ja bym dodał do tego żółtą malinę. Widziałem coś takiego u znajomych w ogrodzie. W Polsce spokojnie może rosnac, nawet sa mrozoodporne.

...