seohost
pytanie zadane 8 listopada 2016 w Fauna i flora przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 8 listopada 2016 przez użytkownika

Domek dla jeża można wykonać samodzielnie lub kupić gotowy, który jest wykonany z płyty OSB. Domek można zrobić też po prostu z palety transportowej przeciętej na pół, którą przykryjemy powłoką wodoszczelną. Do środka palety możemy włożyć suche, opadłe liście. Na plandekę czy inny wodoszczelny materiał, który przykrył palety, położyć można liście, by nieco ukryć jeżowy domek. 

Jeże lubią spokojne, zaciszne i mało uczęszczane miejsca w naszym ogrodzie i w takich też miejscach należy stawiać domki dla nich. Najlepiej, aby dodatkowo domki te były przykryte liśćmi lub kompostem ogrodowym. 

Jeże na ogół są pożyteczne, dlatego też sprawdzą się w naszych przydomowych ogródkach czy działkach. Polują one zazwyczaj na ślimaki oraz na owady i larwy owadów, a także dżdżownice, jaja ptaków i małe płazy. Nigdy nie podaje się jeżom mleka, chleba czy owoców, ponieważ są one mięsożerne. W razie potrzeby dokarmiania jeża można podać mu pokarm dla kotów z puszki lub podroby, a do picia czystą wodę, ale na ogół jeże same potrafią znaleźć sobie pokarm. 

...