pytanie zadane 7 listopada 2016 w Różne przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 7 listopada 2016 przez użytkownika

Preppersi to ludzie, którzy są w stanie samodzielnie przetrwać wszystko, są przygotowani na ciężkie czasy, na tzw. czarną godzinę, poradzą sobie w ekstremalnych warunkach. Zazwyczaj żyją w zgodzie z naturą i dążą do samowystarczalności, do samodzielności w codziennym życiu i sytuacjach jakie ich spotykają. Preppersów określa się też mianem ludzi przetrwania, czyli survivalowcami. Żyją oni pod presją ewentualnego upadku cywilizacji. 

preppers człowiek przetrwania

Preppersi mieszkają zazwyczaj w domkach, czasem namiotach czy chatach położonych z dala od cywilizacji. Są to przeważnie tereny wiejskie lub leśne, gdyż tam mogą nabyć wszystkie potrzebne do życia narzędzia (które sobie zrobią) oraz zdobyć pożywienie. Osoby te przygotowują się do radzenia sobie m.in. w przypadku braku prądu, wody, powietrza, katastrof czy ataku nieprzyjaciela. Preppersi przygotowują się na takie ewentualności poprzez m.in. gromadzenie zapasów żywności, która ma długi termin przydatności do spożycia. Oprócz jedzenia wyposażają się również w różnego rodzaju liny, noże, paliwo, naczynia, odzież, obuwie, koce, namioty, książki, maski itp. Słowem, we wszystko co może się przydać do tego, by przeżyć. 

Obecnie można oglądać program poświęcony survivalowcom "Preppersi - gotowi na wszystko":

Jeśli ktoś z Was chciałby zobaczyć na czym polega życie preppersa, to są na świecie, a także w Polsce takie miejsca, które można odwiedzić. Miejsca te są podobne do gospodarstw agroturystycznych, gdzie czasem mieszkają również zwierzęta i można tu przenocować.
Najbardziej znanym polskim preppersem jest Piotr Czuryłło, który w założył organizację Polish Preppers Network.  

...