seohost
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Motoryzacja przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 2 listopada 2016 przez użytkownika

Podczas przewożenia kwiatów, zarówno małej, jak i dużej ilości, jest to, żeby dotarły one na miejsce całe i niepołamane, bez uszkodzenia i niekorzystnego wyglądu. Kwiaty podlegają podczas transportu wielu różnym procesom, niezależnie od tego czy przewozimy je w swoim małym samochodzie czy w specjalnym przeznaczonym do ich transportowania. 

Jeśli chcesz przewieźć kilka bukietów to nie potrzebujesz skrzynek czy wózków do przewozu kwiatów. Spokojnie dowieziesz je na tylnym siedzeniu samochodu, ale przed transportem należy o nie odpowiednio zadbać. Najlepiej oczywiście kupić kwiaty, przewieźć je i wręczyć, ale nie zawsze możemy tak zrobić i zdarza się, że kwiaty musimy kupować dzień lub dwa naprzód. Potem należy je jeszcze wieźć przez długi czas, a chcemy by kwiaty wyglądały na świeże i piękne. By takie dotarły na miejsce należy stosować kilka sprawdzonych sposobów. 

Pierwszym z nich jest włożenie kwiatów do lodówki przed podróżą, ale zanim włożycie do niej kwiaty wyjmijcie owoce i warzywa, gdyż zawierają etylen niszczący kwiaty. Oczywiście temperatura nie może być mroźna, ale musi być chłodna, dzięki czemu kwiaty dłużej będą świeże. Łodygi kwiatów ucinamy nieco pod kątem, a potem namoczony bawełniany materiał owijamy wokół łodyg. Materiał dodatkowo owijamy folią, by wilgoć nie uciekła. 

Transportując kwiaty musimy tez wiedzieć jakie one są, by odpowiednio je przewieźć. I tak jeśli:

- przewozimy bukiety lub kwiaty z małymi, delikatnymi płatkami, zabezpieczamy je tak jak opisałam wyżej, a następnie układamy je w płytkich kartonowych, długich pudełkach, by kwiaty się nie łamały. 

- przewozimy kwiaty z twardszymi płatkami i większymi, zabezpieczamy je tak jak opisałam wyżej, a następnie wkładamy je do osobnych kartonowych pudełek lub umieszczamy je w kubełku napełnionym wodą do połowy, który ktoś mógłby trzymać w czasie podróży. Jeśli możemy trzymać kwiaty we wiaderku, nie musimy ich już owijać w wilgotny materiał. 

Profesjonalny transport kwiatów odbywa się w samochodach-chłodniach (izoterma). Transport kwiatów takim rodzajem pojazdu to przede wszystkim transportowanie ich na długie odległości. Taką podróż dobrze znoszą takie kwiaty jak: tulipany, gerbery, goździki i chryzantemy. Oczywiście przewoźnik nie wykonuje czynności, jakie należy zrobić przed transportem. Natomiast samochód do przewożenia kwiatów powinien być przede wszystkim czysty. 

Kwiaty w chłodni transportuje się na różne sposoby. Kwiaty cięte owija się w folię polietylenową. która zapobiega utracie wody. Natomiast storczyki, potrzebują do transportu wyższej temperatury, powyżej 0oC, a łodygi ich umieszcza się w fiolkach z wodą. Po przywiezieniu kwiaty należy stopniowo przyzwyczajać do temperatury pokojowej. 

komentarz 28 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy
No teraz w upały, to naprawdę trzeba specjalnych zabiegów w transporcie żeby kwiaty nie zwiędły.
...