pytanie zadane 30 października 2016 w Sport przez użytkownika Gość
Jakie są inne rodzaje sztuk walki itp.?

1 odpowiedź

odpowiedź 30 października 2016 przez użytkownika

Kick-boxing to dyscyplina sportowa, która narodziła się w Japonii i Ameryce. Zawiera w sobie ciosy bokserskie i kopnięcia, dzięki czemu można wyrobić sobie przy tym kondycję, kształtować sylwetkę i wzmacniać mięśnie ciała. 

Innymi dziedzinami, które należą do sztuk walki są:

- Taekwondo - sztuka walki pochodząca z Korei, składająca się z mocnego treningu, gdzie pracują głównie nogi. Poprawia ona kondycję ruchową, gibkość, a także zwiększa siłę oraz wytrzymałość mięśni. 

- Aikido - wywodząca się z Japonii sztuka walki polegająca na ćwiczeniach głównie rzutów, dźwigni, uników i padów, przy czym kształtuje postawę, koordynację ruchową i precyzję ruchów. Ten rodzaj walki wycisza emocje.

- Capoeira - ta sztuka walki wywodzi się z Brazylii i Afryki. Sztuka ta łączy w sobie taniec i ćwiczenia. Ruchy są płynne, rytmiczne, dynamiczne przy czym uczy się kopnięć, uników, obejść i akrobacji. Ćwiczenia te modelują ciało, które staje się elastyczniejsze i giętkie. Ponadto ta sztuka zmniejsza bóle kręgosłupa. 

- Krav Maga - tę sztukę walki uprawiali żołnierze izraelscy. Sztuka ta umożliwia szybkie unieszkodliwienie przeciwnika, a dzięki treningom można wzmocnić ciało (mocny brzuch, mocne ramiona oraz ładniejsze pośladki) i dowiedzieć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. 

...