pytanie zadane 27 października 2016 w Różne przez użytkownika Gość
Często noszę białe skarpetki, ale po każdym praniu kolor nieco szarzej. Jak temu zapobiec?

1 odpowiedź

odpowiedź 27 października 2016 przez użytkownika

Białe skarpetki pasują prawie do wszystkiego i lubimy je nosić. W związku z tym nosimy je często, a co za tym idzie często je brudzimy i często musimy je prać. Poprzez takie działania białe skarpetki szybko szarzeją i wyglądają jakby były stare, choć dopiero co niedawno je kupiliśmy. Ale jest szybki i tani sposób na ich wybielenie

skarpetki powieszone na sznurku zabawa

Mieszanka na szarzejące białe skarpetki
Wystarczy stworzyć mieszankę z litra ciepłej wody, 250 ml soku z cytryny i 2 łyżek soli. Całość mieszamy po czym wkładamy do takiego roztworu skarpetki. Zostawiamy je w nim na całą noc, po czym pierzemy w pralce z proszkiem i płynem do płukania. Białe skarpetki będą wyglądały jak nowe. Zamiast soku z cytryny można użyć kwasku cytrynowego dodając 1/4 torebki (około 20 g) na 250 ml wody. 

Mieszanka na mocno zabrudzone skarpetki
Do miski z litrem ciepłej wody wsypujemy 2 łyżki soli, mieszamy i wkładamy skarpetki. Moczymy tak przez pół godziny. Po tym czasie pierzemy normalnie w pralce. Jeśli zabrudzenia nie znikną od razu to można namoczyć skarpetki ponownie. 

Mieszanka, by kolorowe skarpetki nie blakły
Kolorowe skarpetki należy przed praniem namoczyć w 3 łyżkach octu spirytusowego wymieszanego z litrem letniej wody. Skarpetki moczymy całą noc, po czym pierzemy normalnie.

...