pytanie zadane 27 października 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 27 października 2016 przez użytkownika

Probiotyki to żywe drobnoustroje, które wspomagają nasza odporność i leczą. Słowo pochodzi z języka greckiego i oznacza "dla zdrowia". Są nimi szczepy pałeczek kwasu mlekowego i drożdży probiotycznych mające prozdrowotne działanie. Mają formę kapsułek lub saszetek, ale występują również w żywności np. w jogurtach. 

Najlepiej jest je przyjmować regularnie np. jedząc jogurty. Szczególne przypadki przyjmowania probiotyków to stany chorobowe, w których przyjmujemy antybiotyki. To one zaburzają naturalną florę bakteryjną jelit i powodują bóle brzucha czy biegunki. Wtedy używamy probiotyków z apteki i przyjmujemy je od pierwszego dnia brania antybiotyku do kilku dni po ustaniu jego przyjmowania. Takie kapsułki połyka się w całości i popija wodą. 

Dobrze, gdy kobiety w ciąży i dzieci do 6 miesiąca życia otrzymują probiotyki, gdyż to wzmacnia ściany jelit i chroni przed "łapaniem" alergii. Probiotyki pomagają również na infekcje intymne. Prócz tego pomagają na zaparcia, trawienie i oczyszczają organizm z toksyn. 

...