pytanie zadane 26 października 2016 w Motoryzacja przez użytkownika anonimowy
Mam małe dziecko, z którym wybieram się na dłuższy wyjazd, tzn. jazda będzie dłuższa. Nie chcę by dziecko w czasie podróży się nudziło i marudziło, więc chciałam zabrać mu parę rzeczy. Ale ponieważ mój samochód nie jest zbyt duży, a mamy jeszcze bagaże nie chcę też, aby zabawki i jedzenia leżały bezładnie na tylnym siedzeniu, a poza tym chcę by dziecko miało do nich łatwy dostęp. Dlatego też pomyślałam o organizerze na siedzenie samochodowe. Widziałam, że można je kupić gotowe, ale chciałam zrobić coś swojego. Jak zrobić taki organizer?

1 odpowiedź

odpowiedź 26 października 2016 przez użytkownika

Ja kiedyś robiłam taki organizer i muszę przyznać, że nie jest to jakieś bardzo trudne do zrobienia. Na początku musimy zacząć od przygotowania sobie materiałów, z których organizer i jego elementy będą zrobione oraz od wymiarów jakie ma mieć.

Potrzebowałam:

- jasnego materiału (nie wiem co to za rodzaj),

- materiału różowego na kieszonki, który wycięłam ze swojej starej bluzki, która miała ściągać, więc nie musiałam dodatkowo w kieszonki wszywać gumki,

- nożyczek,

- dwóch sznureczków, również z bluzki,

- koszulki foliowej na kartki A4,

- lamówek,

- maszyny do szycia,

- ołówka,

- gumy.

- miarki. 

Zanim przystąpiłam do pracy, dokładnie zmierzyłam fotel pasażera w samochodzie, a dokładnie jego tył, na którym ma wisieć organizer. Moje długości to:

- długość - 65 cm,

- szerokość na dole fotela - 45 cm,

- szerokość na górze fotela - 38 cm,

- szerokość na środku fotela - 45 cm. 

Teraz powyższe wymiary naniosłam na jasny materiał, zostawiając od każdego brzegu po około 2 cm zapasu na zakładkę. Po obszyciu go z każdej strony wygląda tak:

materiał jasny

Następnie z różowej koszulki wycięłam kieszonki, do których następnie dziecko będzie mogło wkładać swoje zabawki w podróży lub jedzenie. Dolne kieszenie miały długość 20 cm, zaś górne 12-15 cm (już dokładnie nie pamiętam). Długość wszystkich dolnych kieszeni to około 60 cm (podzielona na 3), a górnych około 15 cm. Kieszonki muszą być luźniejsze w miejscu, w którym jest guma, żebyśmy mogli łatwo wkładać i wyjmować z niej różne rzeczy. Ponieważ miałam bluzkę ze ściągaczem, nie musiałam wszywać gumki na jednym z dłuższych brzegów. Tak więc przyszyłam kieszenie do jasnego materiału. Pocięłam sobie również lamówki na wymiary koszulki do kartek A4, ale tylko wzięłam wymiary 3 boków: dwóch krótszych i jednego dłuższego.

materiały na organizer

Kieszonki przyszyłam na dole organizera oraz na środku, zaś na górze przyszyłam oblamowaną koszulkę A4. Koszulkę zostawiłam wolną u góry, żebym mogła włożyć do niej np. tableta i by dziecko mogło oglądać bajki. Na samej górze po obu stronach wszyłam sznureczki do zawiązania ich na zagłówku siedzenia pasażera lub kierowcy. Dodatkowo na dole oraz na środku organizera wszyłam gumę, żeby całość przylegała do siedzenia. I tak oto prezentuje się mój organizer na siedzenie samochodowe. 

organizer do auta

Jak zrobię zdjęcie organizera w samochodzie, to je tu zamieszczę. 

...