seohost
pytanie zadane 26 października 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 26 października 2016 przez użytkownika

Suchy szampon można kupić gotowy w drogeriach i sklepach z kosmetykami, ale można go również w bardzo szybki i prosty sposób zrobić samodzielnie w domu. Poza tym, że nie wydacie na niego majątku to jest on naturalny, a więc odpowiedni dla skóry naszej głowy. 

By zrobić suchy szampon potrzebujecie wyłącznie jednego składnika, który znajduje się w Waszej kuchni. Jest nim mąka ziemniaczana, która doskonale wchłania wodę, wilgoć itp. Wsypcie trochę mąki do miseczki. Nie podam Wam ile należy jej wsypać, bo wszystko zależy od Waszych włosów, czy jest ich dużo czy mało i jak bardzo są brudne. Do niej możecie, ale nie musicie, dodać pół łyżeczki cynamonu, by włosy ładnie pachniały. 

Teraz przyda nam się pędzel do policzków. Maczamy go w mące, strząsamy nadmiar i nakładamy na podstawę włosów, czyli tak gdzie najprędzej widać, że są one brudne lub przetłuszczone. Potem dobrze wcieramy mąkę ręką i rozczesujemy szczotką, by usunąć jej nadmiar. Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Włosy przed zastosowaniem suchego szamponu

brudne włosy

Aplikacja suchego szamponu

mąka jako szampon

Włosy po zastosowaniu suchego szamponu

suchy szampon

szampon suchy

Suchy szampon jest idealnym rozwiązaniem, gdy musimy gdzieś wyjść, a nie mamy czasu na umycie wcześniej włosów lub po prostu nie chciało nam się ich myć. Trzeba natomiast pamiętać, że między naszymi myciami włosów, suchego szamponu nie używamy więcej niż dwa razy. 

...