W dzisiejszych czasach na stelażach mocuje się nie tylko wc, ale również umywalki, pisuary, bidety i wiele innych. Ma to na celu pewne mocowanie ceramiki i połączenie przewodów wodnych oraz kanalizacji tak, by otwory i odpowiednie przyłącza pasowały do ceramiki.
Mocowanie urządzeń do ściany wymaga wielu wytrzymałych kotew, zwłaszcza przy ścianach wykonanych z cegły kratówki. Dzięki nowoczesnej konstrukcji stelaża i jego mocowaniu do ściany, można obciążyć wc nawet 400 kg, bez ryzyka urwania miski. Stelaże podtynkowe posiadają regulowane nóżki i wsporniki ścienne, dzięki czemu możliwa jest łatwa regulacja całej konstrukcji. Regulować nóżki możemy niezależnie od tego czy mocujemy stelaż bezpośrednio do wylewki czy do płyty stropowej.

Wiele osób martwi się o dostęp do zabudowanej spłuczki podczas wystąpienia awarii. jednak do każdego elementu mamy dostęp poprzez otwór rewizyjny kryjący się pod klapa uruchamiającą spłuczkę.
Jeśli chodzi o zabudowę to stelaże takie są często zabudowywane płytami kartonowo-gipsowymi o grubości 12,5 mm. Układa się je w dwóch warstwach, by zabudowa uzyskała odpowiednią sztywność, a glazura nie popękała. Do montażu można użyć też innych płyt np. włókowych mających większą wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu podwieszanych urządzeń w naszej łazience mamy możliwość stworzenia dodatkowych półek lub wysp.