pytanie zadane 1 października 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 3 października 2016 przez użytkownika

W dzisiejszych czasach na stelażach mocuje się nie tylko wc, ale również umywalki, pisuary, bidety i wiele innych. Ma to na celu pewne mocowanie ceramiki i połączenie przewodów wodnych oraz kanalizacji tak, by otwory i odpowiednie przyłącza pasowały do ceramiki. 

Mocowanie urządzeń do ściany wymaga wielu wytrzymałych kotew, zwłaszcza przy ścianach wykonanych z cegły kratówki. Dzięki nowoczesnej konstrukcji stelaża i jego mocowaniu do ściany, można obciążyć wc nawet 400 kg, bez ryzyka urwania miski. Stelaże podtynkowe posiadają regulowane nóżki i wsporniki ścienne, dzięki czemu możliwa jest łatwa regulacja całej konstrukcji. Regulować nóżki możemy niezależnie od tego czy mocujemy stelaż bezpośrednio do wylewki czy do płyty stropowej. 

podwieszany stelaż wc

Wiele osób martwi się o dostęp do zabudowanej spłuczki podczas wystąpienia awarii. jednak do każdego elementu mamy dostęp poprzez otwór rewizyjny kryjący się pod klapa uruchamiającą spłuczkę. 

Jeśli chodzi o zabudowę to stelaże takie są często zabudowywane płytami kartonowo-gipsowymi o grubości 12,5 mm. Układa się je w dwóch warstwach, by zabudowa uzyskała odpowiednią sztywność, a glazura nie popękała. Do montażu można użyć też innych płyt np. włókowych mających większą wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu podwieszanych urządzeń w naszej łazience mamy możliwość stworzenia dodatkowych półek lub wysp. 

...