seohost
pytanie zadane 25 września 2016 w Turystyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 25 września 2016 przez użytkownika

Kreta to wyspa należąca do Grecji. Ze względu na swoje położenie, krajobrazy i zabytki jest ona co roku licznie odwiedzana przez turystów. Jedną z atrakcji stanowią jeziora, których na Krecie są tylko dwa. Oto one:

1. Kournas
Jest to słodkowodne jezioro, położone w pięknym miejscu, przez co jest bardzo urokliwe i przyciągające turystów i mieszkańców Krety. Podobno w jego wodach mieszkał do 2015 roku krokodyl o imieniu Syfis. Jest to płytkie jezioro (21,5 m) o powierzchni 580 000 m2. Żyją w nim takie ryby jak: węgorz europejski, karaś, chiński, ślizg słodkowodny, a prócz ryb można tu spotkać również węża kociego, czaplę purpurową i białą, ibisa kasztanowego i kormorana zwyczajnego. 
Jezioro to określane jest mianem kreteńskiego Morskiego Oka, gdyż widoki na otaczające go wzniesienia są bardzo podobne do tych w Polsce. 

jezioro kournas na krecie

2. Wulismeni nazywane też Ajos Nikolaos (od nazwy miejscowości)
To niewielkie jezioro słodkowodne, które obecnie jest połączone z Morzem Śródziemnym za pomocą kanału. Jest ono głębokie na 64 m i stanowi doskonały port dla statków, jachtów i łódek. Znajduje się ono w centrum miasta. 

...