pytanie zadane 24 września 2016 w Dom i ogród przez użytkownika Gość
W czym przechowywać kredki, długopisy, mazaki? Macie jakieś pomysły na wykonanie pojemnika samodzielnie?

4 odpowiedzi

odpowiedź 25 września 2016 przez użytkownika

Kredki, mazaki czy długopisy i ołówki można przechowywać chociażby w słoiku oplecionym wełną, który będzie stanowił piękną dekorację, ale można też wykonać wieżę, do której będziemy wsuwać kredki. 

Wieżę na kredki robi się bardzo łatwo i szybko. Wystarczy za pomocą śrubokręta wykonać kilka dziur na wylot w rolce po papierowym ręczniku. I właściwie gotowe. 

kredki

rolka po papierze

rolka

Teraz wystarczy włożyć kredki w dziurki i już. Organizer na kredki spełnia swoją rolę. Dodatkowo dla dzieci starszych można dziurki dookoła naznaczyć danym kolorem kredki, by w np. niebieską dziurkę wkładało niebieską kredkę. 

stojak na kredki

wieża na kredki

odpowiedź 5 września 2019 przez użytkownika

Kredki lub mazaki można też przechowywać w koszyczku do sztućców. Właściwie jest to ociekacz do sztućców, ale ja wykorzystałam go właśnie w taki sposób. 

koszyczek na kredki i mazaki

Dzięki temu, że posiada on rączkę, zawsze mogę przenieść go w dowolne miejsce. Jest lekki, poręczny, wygodny i bardzo pojemny. 

odpowiedź 17 września 2019 przez użytkownika

Można też zrobić piórnik z kawałka filcu, który później można zabrać ze sobą wszędzie. 

piórnik turystyczny na mazaki z filcu

odpowiedź 17 września 2019 przez użytkownika

Sorter na kredki lub mazaki można zrobić wykorzystując rolki po papierze toaletowym. 

Rolki po papierze toaletowym oklejamy kolejno różnymi kolorami bibuły. Ja wybrałam te w kolorach tęczy. Następnie całość przyklejamy od spodu za pomocą kleju na gorąco do kawałka tekturki/kartonu. Tworzymy w ten sposób przybornik na kredki lub mazaki. Taki przybornik pomoże zachować porządek na biurku dziecka. Poza tym będzie ładnym akcentem kolorystycznym oraz ułatwi dziecku segregację kolorowych przyborów pisarskich.

oklejone rolki po papierze toaletowym

przybornik na kredki mazaki

segregacja kredek

...