pytanie zadane w Kuchnia przez użytkownika
Co brać dziecku na spacer do jedzenia? Nie mam pomysłu co mogłabym wziąć dziecku na spacer lub gdy idziemy na plac zabaw, żeby w razie gdy zgłodnieje coś sobie zjeść. Chciałabym żeby to było coś oryginalnego, ale i pysznego, a nudzi mnie ciągłe wchodzenie do sklepu w drodze na plac zabaw i kupowanie batoników czy chrupek. Jeśli macie jakieś pomysły piszcie.

2 odpowiedzi

odpowiedź przez użytkownika

Ja zazwyczaj robię taka słodką, ale poniekąd też zdrową przekąskę z płatków śniadaniowych. Może nie jest to rozwiązanie na długi spacer, ale na kilka minut na pewno. Nawlekam miodowe płatki z oczkiem na żyłkę, zawiązuję supełek i gotowe. Zamiast płatków można również użyć kolorowych chrupek lub ciasteczek, takich które dadzą się nawlekać. Rozwiązanie takie sprawdza się też podczas robienia zakupów, dziecko jest wtedy zajęte obgryzaniem płatków, a ja mogę spokojnie wszystko kupić. 

płatki

płatki na sznurku

odpowiedź przez użytkownika

Innym ciekawy i owocowym pomysłem może być zrobienie lodów z jabłka. Jabłko kroimy w dość grube plastry, wbijamy patyczek do lodów i gotowe. Jeśli chcecie możecie jabłko pomoczyć w rozpuszczonej ciemnej lub białej czekoladzie. 

jabłko na patyku przekąska dla dzieci

...