seohost
pytanie zadane 24 września 2016 w Różne przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 24 września 2016 przez użytkownika

Każdy kto ma małe dzieci lub styczność z nimi, na pewno spotkał się z tym, że kredki świecowe często łamią się pod naciskiem dziecięcych rączek podczas rysowania. W konsekwencji dzieci nie chcą potem takimi kredkami rysować, bo jest im nie wygodnie lub po prostu im się nie podobają (jak to dzieci). Dlatego poniżej pokażę Wam pomysł na to co można zrobić z połamanych kredek świecowych, by ich nie wyrzucać tak po prostu.

Z połamanych kredek można zrobić... nowe kredki, ale nadać im nowy wygląd. Oto jak je zrobić.

połamane kredki

Połamane świecowe kredki umieszczamy w silikonowej formie do pieczenia. Dobrze jeśli jest ona mała, w sensie ma wiele małych kształtów np. serduszka, kółeczka czy dinozaury. Jeśli macie zamiar później korzystać jeszcze z tej silikonowej formy i piec w niej coś do jedzenia to dobrze musicie ją wymyć lub wyłożyć najpierw papierem lub folią do pieczenia. Kredki trzeba połamać na mniejsze kawałki, tak by zmieściły się w formie. Ja użyłam kredek świecowych i kredek Bambino. Ułożyłam je kolorami w poszczególnych serduszkach. 

kawałki kredek

Teraz całość wkładamy do nagrzanego piekarnika (150oC) na 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy formę z piekarnika. Trzeba to zrobić ostrożnie, bo roztopione kredki tworzą płynną, gorącą masę. Odstawiamy je do wystudzenia i by stwardniały. Ja odstawiłam je na dobę. Jak widać u mnie kredki Bambino się nie rozpuściły (są chyba zbyt twarde).

roztopione kredki

Kredki w kształcie serca kolejno wyjmujemy z formy. Dzięki temu, że jest to foremka sylikonowa, łatwo je wyjąć. Po zastygnięciu kredki wyglądają tak:

kredki świecowe

domowe kredki

Teraz można nimi ponownie rysować, a dodatkowo maja one niepowtarzalny kształt. 

nowe kredki

Możecie też mieszać kolory i do jednego serduszka włożyć różne, a nie jeden kolor. 

komentarz 2 kwietnia 2020 przez użytkownika anonimowy
Tych kredek to zawsze połamanych pełno się przewala, gdy ktoś ma dzieciaki. Fajny pomysł, ale ja zamiast serduszek wolałabym w jakieś podłużne foremki i zrobila pojedyncza kredkę wielokolorowa. Że jedna kredka rysuje najpierw na jeden kolor a potem na inne.
komentarz 10 lutego 2021 przez użytkownika anonimowy
Dobry patent, bo tych połamanych kredek mi się w domu pełno wala. Co kupię to dzieciaki zaraz połamią świecowe. No i dochodzą do tego resztki starych kredek.
...