pytanie zadane 16 września 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 22 września 2016 przez użytkownika

Pomieszczenia jasne to te, które znajdują się od południowej strony bloku/domu. W takich pomieszczeniach nie należy stawiać obojętnie jakich kwiatów, ale właśnie te lubiące dużo słońca. 

Najlepiej w jasnych, oświetlonych pomieszczeniach czuje się oleander. W środowisku naturalnym rośnie na słonecznych brzegach rzek. Choć dobrze czuje się domu, jeszcze lepszym dla niego miejscem będzie balkon, taras lub ogródek. 

Prócz niego słońce lubi też ketmia, czyli róża chińska. Rośnie ona w Indiach i w Chinach. Lubi słońce, ale jego nadmiar szkodzi jej delikatnym kwiatom. W rejonie tym rośnie też fikus, czyli figowiec benjamiński, który światło uwielbia, a gdy ma go za mało jego liście opadają. Nie lubi on również przekręcania doniczki, gdyż wtedy zmienia się kąt padania jego światła i też gubi liście. 

Dobrze na słońcu będzie się czuła juka i drzewka cytrusowe czy palmy daktylowe. W naturze ich środowiskiem są rejony tropikalne i subtropikalne. Popularne drzewko szczęścia, czyli grubosz podobnie jak jego poprzednicy też lubi światło słoneczne. Prócz tych wymienionych roślin, słońce lubi też: wilczomlecz, zwartnica, bugenvilla, kalla, kalanchoe, męczennica, róża miniaturowa. 

...