pytanie zadane 13 września 2016 w Fauna i flora przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 13 września 2016 przez użytkownika

Najmniejszym psem na świecie jest pies z rasy york terrier. Ma na imię Meisi, jest suczką i mieszka w Jarocinie. Gdy się urodziła miała zaledwie 2 cm i ważyła zaledwie 45 g.

Pies tej rasy, czyli york terrier, należy do odmiany terierów miniaturowych. Rasa ta rozwinęła się w XIX wieku w Wielkiej Brytanii (dokładnie w hrabstwie Yorkshire), kiedy to używano ich do tępienia myszy w domach. Obecnie są to pieski lubiące zabawę, zwłaszcza w towarzystwie dzieci oraz aktywność fizyczną. Pieski te bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. 

Polski najmniejszy pies świata, czyli Meisi jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Obecnie (2016) piesek waży 250 g i ma 7 cm wysokości. Liczy sobie 5 lat. Wygląda tak:

Na drugim miejscu, wśród polskich najmniejszych piesków świata, jest Toudi. Mieszka we Wrocławiu, a dokładnie w Stabłowicach i jest miniaturką rasy chihuahua

Choć potomkowie psów tej rasy znajdowali się już na azteckich dworach, gdzie nazywano ich Techichi, to jednak bardzo rozwinęła się ona w Ameryce Północnej. Nazwa natomiast pochodzi od nazwy stanu w Meksyku oznaczającego po hiszpańsku chihuahueño. Są to pieski bardzo ruchliwe i odważne lubiące bawić się i przebywać z innymi pieskami tej samej rasy. 

Wracając do naszego rodowitego Toudi'ego to waży on 300 g i ma 7 cm wzrostu. Dziennie je kilka granulek karmy dla piesków. Jego sierść ma kolor biszkoptowy. Wygląda tak:

Zobacz też jak wygląda najwyższy pies na świecie.

komentarz 27 lutego 2020 przez użytkownika
Ale maleństwo w tego psa. W sumie tak jakbyśmy mielić jakiegoś szczura, bo szynszyl byłby większy. Tylko w przeciwieństwie gryzoni szczeka
...