seohost
pytanie zadane 12 września 2016 w Różne przez użytkownika anonimowy
Był ktoś może w te świąteczne dni w Japonii, żeby mógł powiedzieć jak tam jest, jakie są zwyczaje i tradycje? Wybieram się właśnie w tamte rejony i właśnie przypadnie mi to na grudzień, stąd moje pytanie.

1 odpowiedź

odpowiedź 12 września 2016 przez użytkownika

Początek Bożego Narodzenia w Japonii rozpoczyna się już w połowie listopada, ale to podobnie jak u nas. W sklepach zaczynają się już pojawiać świąteczne wystawy, świąteczne towary itp. Lecz w Japonii święte te pod względem religijnym obchodzi około 0,7 % populacji, reszta tylko ze względu na to, że jest to święto komercyjne, nagłośnione przez Zachód. W Japonii wyznaje się głównie Buddyzm lub Shintoizm, więc Chrześcijaństwo jest tu bardzo znikome, a choinka czy stajenka dziwnie wygląda w Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Japończycy skupiają się więc na samej atmosferze świąt i nie wiążą tego z historią ich powstania itp. Tak więc też nie obchodzi się ich tak uroczyście jak u nas. Tam Japończycy wracają z pracy, robią zakupy w tym kupują specjalne "bożonarodzeniowe ciasto" i oczywiście prezenty dla najbliższych. Wieczorem jedzą normalną kolację *jak co dzień), wręczają sobie prezenty i już. Niektórzy spotykają się wtedy w restauracjach, traktując Boże Narodzenie, tak jak inne święta np. Walentynki. 

...